26,4 C
Kozienice
wtorek, 6 czerwca, 2023
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Kozienicki Dom Kultury ruszył z akcją wsparcia dla 3-letniej Marceliny Zawadzkiej

Popularne

Dobiega końca zbiórka plastikowych nakrętek, prowadzona przez Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka na rzecz Leny Kęski z Kozienic. A już w niedzielę, 1 maja, ruszy nowa akcja. Tym razem wsparcie trafi do Marceliny Zawadzkiej, małej mieszkanki Kozienic.

Zbiórka na rzecz Leny rozpoczęła się 1 lutego i potrwa do 30 kwietnia. Akcja dobiega końca, ale Kozienicki Dom Kultury już ogłosił nową.

– Tak naprawdę zbiórki plastikowych nakrętek trwają u nas nieprzerwanie. Gdy tylko kończy się jedna akcja, od razu ogłaszamy kolejną. W ten sposób cały czas pomagamy w niesieniu pomocy potrzebującym dzieciom i robimy to od wielu lat. Co ważne, zawsze spotykamy się z gorącym odzewem ze strony mieszkańców, a pojemnik na nakrętki co chwilę wypełnia się po brzegi – wyjaśnia dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Pomóżmy Marcelinie

Najnowsza akcja prowadzona będzie na rzecz Marcelinki. Dziewczynka urodziła się w sierpniu 2018 r., w 28 tygodniu ciąży. Przyszła na świat w ciężkiej zamartwicy, z wagą urodzeniową 1340 g. Powodem tak wczesnego porodu było bezwodzie. Pierwsze tygodnie życia dziecka były bardzo ciężkie. Niedługo po porodzie dziewczynka przeżyła wylew krwi do mózgu i móżdżku, wskutek czego nie rozwija się prawidłowo. Mimo swojego wieku, nie potrafi utrzymać równowagi, potrzebuje asekuracji przy chodzeniu. Dziewczynka nie mówi, komunikuje się za pomocą gestów. Marcelinka zmaga się także z dziecięcym porażeniem mózgowym. Rodzice czekają na badania genetyczne, ponieważ u dziewczynki istnieje podejrzenie aberracji chromosomowej (duplikacja długiego ramienia chromosomu 2).

Nakrętki można wrzucać do specjalnego pojemnika – „gramofonu”, który znajduje się przed Centrum Kulturalno-Artystycznym, przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

– Plastikowe nakrętki przekazywane są rodzicom dzieci, a dochód z ich sprzedaży przeznaczany jest na wsparcie leczenia i rehabilitacji. Liczymy, że Państwa pomoc przyczyni się do poprawy zdrowia Marceliny – dodaje Elwira Kozłowska.

Większe ilości korków można dostarczać bezpośrednio do CKA, umawiając się na ich odbiór telefonicznie pod numerem: 48 611 07 50 lub 731 877 337.

Poza zbiórką korków w KDK, na rzecz Marcelinki, można też przekazać 1% podatku KRS: 0000396361 , cel szczegółowy: 0170290 Marcelina Zawadzka (www.siepomaga.pl/marcysia-zawadzka).

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content