20,8 C
Kozienice
czwartek, 25 lipca, 2024

Kozienicki Dom Kultury poszukuje instruktorów do prowadzenia zajęć

Popularne

Warto przeczytać

Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka ogłosiły otwarte konkursy ofert na prowadzenie zajęć w roku artystycznym i roku akademickim 2024/25. Swoje propozycje można zgłaszać do 21 czerwca.

Otwarte konkursy ofert na prowadzenie zajęć to już wieloletnia praktyka w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka. Ogłaszane są na kilka tygodni przed wakacjami i tak jest również w tym roku.

– Każdego roku dokładamy starań, aby przygotować jak najciekawszą ofertę zajęć dla naszych mieszkańców. Temu służą m.in. otwarte konkursy ofert. W ten sposób aktualizujemy i rozbudowujemy listę naszych proponowanych warsztatów, dostosowujemy ją do zgłaszanych potrzeb, a także nawiązujemy współpracę z kolejnymi instruktorami. To też sposób, aby utrzymać wysoki poziom merytoryczny i artystyczny, na którym nam bardzo zależy – mówi Dyrektorka Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Aktualnie Kozienicki Dom Kultury poszukuje instruktorów do prowadzenia zajęć:

  • fakultatywnych Uniwersytetu Trzeciego Wieku;
  • Akademii Szerokich Horyzontów;
  • terapeutycznych i ogólnorozwojowych dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami;
  • odpłatnych dla osób dorosłych.

– Oferta Uniwersytetu Trzeciego Wieku skierowana jest do seniorów, którzy zakończyli już swoją karierę zawodową oraz osiągnęli minimum 50. rok życia. W przypadku Akademii Szerokich Horyzontów chodzi o zajęcia dla dzieci i młodzieży od 5. do 19. roku życia. Zajęcia terapeutyczne skierowane są do młodych ludzi ze szczególnymi potrzebami, a oferta odpłatna skierowana jest przede wszystkim do osób aktywnych zawodowo. W ten sposób dostosowujemy nasz program do potrzeb i możliwości mieszkańców – dodaje Elwira Kozłowska.

Instruktorzy i animatorzy będą mieli do dyspozycji nowocześnie zaprojektowane i wyposażone pracownie (zajęć tanecznych, sztuk plastycznych, zajęć muzycznych, teatralnych i dydaktycznych) oraz salę na rogu, salę wystawową i patio, w nowoczesnym Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach, przy ul. Warszawskiej 29. W przypadku zajęć dla seniorów, do dyspozycji będą również obiekty Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu (Kryta Pływalnia „Delfin” i Hala Sportowa). Będzie także możliwość prowadzenia zajęć plenerowych.

Kogo szukają?

Zajęcia Akademii Szerokich Horyzontów, terapeutyczne oraz odpłatne dla osób dorosłych będą odbywały się od października 2024 r. do maja 2025 r. (minimum trzy miesiące, maksymalnie – osiem), z uwzględnieniem przerw świątecznych i feryjnych. W przypadku fakultetów dla seniorów ten okres będzie o miesiąc krótszy (do kwietnia 2025 r.).

Kozienicki Dom Kultury poszukuje instruktorów o zróżnicowanych umiejętnościach i kompetencjach, m.in. do prowadzenia zajęć tanecznych i ruchowych, muzycznych, teatralnych, plastycznych, rękodzielniczych, logicznych, fotograficznych, kulturoznawczych czy etnograficznych. Pełne wykazy dostępne są w regulaminach poszczególnych konkursów.

Oferty zajęć wraz z pełną dokumentacją (regulamin oraz załączniki dostępne są na www.dkkozienice.pl) należy przesłać na adres e-mail: sekretariat@dkkozienice.pl, zgodnie z instrukcją zawartą w regulaminie. Dokumenty przyjmowane będą do 21 czerwca, do godz. 17.00.

– Gorąco zachęcam do udziału w konkursie i zapraszam do dołączania do grona instruktorów Kozienickiego Domu Kultury. Czekamy na Państwa oferty. Wspólnie możemy zrealizować wiele twórczych działań – dodaje Elwira Kozłowska.

Wyniki wszystkich konkursów zostaną ogłoszone do 19 lipca. Organizatorzy zastrzegają sobie, że skontaktują się tylko z wybranymi przez komisję osobami.

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content