25,2 C
Kozienice
niedziela, 16 czerwca, 2024

Kozienice na rowery! Rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski- edycja 2024

Popularne

Warto przeczytać

1 czerwca startuje ogólnopolska rywalizacja o puchar Rowerowej Stolicy Polski. Przez 30 dni mieszkańcy miast i gmin, które dołączyły do zabawy będą kręcić kilometry dla siebie i swoich małych ojczyzn. Rywalizacja to nie tylko konkurs samorządów, to także małe rywalizacje w ramach samych miast pomiędzy grupami typu, szkoły, firmy czy osiedla.

– Zależy mi, by promować różnorodne formy aktywności, dlatego też, Gmina Kozienice przyłączyła się do rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski – mówi Mariusz Prawda, Burmistrz Gminy Kozienice – W projekcie bierzemy udział po raz pierwszy, potencjał by zawalczyć o puchar mamy ogromny.

Rowerowa Stolica Polski to ogólnopolski projekt, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Miasto Bydgoszcz. Polega na organizacji rywalizacji rowerowej pomiędzy miastami i gminami w oparciu o dedykowaną akcji bezpłatną aplikację mobilną, stworzoną z inicjatywy i na zlecenie Bydgoszczy, pn. „Aktywne Miasta”.

Wydarzenie organizowane jest po raz szósty. Ubiegłoroczna rywalizacja rozegrała się pomiędzy 162 samorządami z całej Polski. Była to największa, jak do tej pory odsłona zmagań o zaszczytny tytuł najbardziej rowerowego miasta w Polsce.

Projekt jest dedykowany osobom aktywnie spędzającym czas, rowerzystom amatorom, pasjonatom dwóch kółek, osobom lubiącym zdrową sportową rywalizację. Jego celem jest aktywizacja mieszkańców, mobilizacja środowisk rowerowych, propagowanie aktywnego wypoczynku, promocja turystyki rowerowej i roweru, jako alternatywnego środka transportu i edukacja ekologiczna.

– Mamy 16 km ścieżek rowerowych, na terenie gminy wyznaczona jest sieć szlaków rowerowych o długości ok. 122 km. Otacza nas piękna Puszcza Kozienicka. Patrząc na zapowiadane prognozy pogody, aż szkoda byłoby spędzić wiosenno – letni czas w domu. Zachęcam więc miłośników dwóch kółek do udziału w zabawie. Dodatkową motywacją są nagrody dla trzech najlepszych zawodniczek i zawodników z terenu naszej gminy dodaje Burmistrz Mariusz Prawda.

Jak dołączyć do Rywalizacji?

Znajdź i pobierz aplikację ,,Aktywne Miasta” z właściwego dla siebie sklepu (Google Play lub AppStore). Dokonaj rejestracji użytkownika i z menu wybierz ,,Rywalizacje”, następnie w zakładce „Publiczne” – ,,Rowerowa Stolica Polski dla Miast” lub ,,Rowerowa Stolica Polski dla Gmin”. Aby dołączyć do rywalizacji z listy rozwijanej – wybierz miasto lub gminę – dla którego chcesz ,,kręcić” kilometry. W kolejnym kroku – wybierz grupę – z którą się identyfikujesz i przyłącz się lub zaproponuj swoją i razem z przyjaciółmi weźcie udział w rywalizacji!

Strona internetowa: https://www.aktywne.miasta.pl/

Profil na fb: https://www.facebook.com/aktywnemiastapl

Profil Gminy Kozienice na fb https://www.facebook.com/kozienicegmina

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content