8,5 C
Kozienice
piątek, 31 marca, 2023
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Kozieniccy seniorzy kończą kolejny rok akademicki. Atrakcją spotkania będzie koncert Krystyny Durys

Popularne

Już w środę, 18 maja, odbędzie się uroczyste zakończenie roku akademickiego 2021/22 Uniwersytetu Trzeciego Wieku Kozienickiego Domu Kultury. Wzorem ubiegłych lat, uroczystość zostanie zorganizowana w amfiteatrze na terenie Ośrodka Rekreacji i Turystyki Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu. Początek o godz. 11.00.

– Organizację uroczystych inauguracji oraz zakończeń roku akademickiego w amfiteatrze nad jeziorem zapoczątkowaliśmy w trakcie pandemii, oczywiście ze względu na obostrzenia. Miejsce to doskonale się sprawdziło, a malownicza sceneria dodaje uroku tym wydarzeniom. Dzięki uprzejmości Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu spotkamy się tam ponownie – mówi dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Aktywny rok

W roku akademickim 2021/22 na liście słuchaczy UTW KDK znalazło się około 530 osób. Po przerwie spowodowanej lockdownami, w tym roku powróciły wykłady w formie stacjonarnej. Począwszy od października, seniorzy spotykali się w środy w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego na cotygodniowych wykładach. Dodatkowo, wszystkie z nich transmitowane były na żywo w oficjalnej grupie UTW KDK na portalu Facebook.

W pełnym wymiarze, aczkolwiek w nieco mniejszych grupach, odbywały się także zajęcia fakultatywne. W sumie na seniorów czekało około 20 kursów, z których chętnie korzystali.

Co w programie?

Spotkanie w amfiteatrze będzie okazją do podsumowania ostatnich miesięcy na Uniwersytecie Trzeciego Wieku KDK. Z pewnością nie zabraknie też przemówień okolicznościowych, życzeń i gratulacji. Wstęp na wydarzenie będzie wolny dla aktualnych słuchaczy UTW oraz dla wszystkich chętnych.

– Atrakcją spotkania będzie koncert Krystyny Durys z zespołem. Artyści zaprezentują tego dnia program pt. „Kobieca strona swingu. Lata 30. i 60.”. Szykuje się bardzo klimatyczny koncert, który będzie miłym akcentem po całorocznej pracy naszych pilnych studentów – dodaje Elwira Kozłowska.

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content