0,8 C
Kozienice
piątek, 9 grudnia, 2022
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Konstrukcja robi wrażenie. Prace przy montażu zadaszenia sztucznego boiska przy Zespole Szkół dobiegają końca

Popularne

Trwa instalacja ogromnego zadaszenia w kształcie balonu nad boiskiem przy Zespole Szkół w Kozienicach. Prace dobiegają końca a sam obiekt, zwłaszcza z góry wygląda okazale.

Boisko ze sztuczną murawą przy Zespole Szkół nr 1 w Kozienicach  zyskało nowe zadaszenie. Dzięki ogromnej balonowej konstrukcji korzystanie z boiska będzie możliwe przez okrągły rok. Zadaszenie pozwoli również utrzymać nawierzchnię boiska na wyższym poziomie. Koszt wykonania tej inwestycji to blisko 3 miliony złotych, które w 50 procentach zostało pokryte z środków Ministerstwa Sportu. 

Z boiska, dzięki podpisanemu porozumieniu pomiędzy Gminą Kozienice oraz Powiatem Kozienickim, z boiska będą mogli korzystać uczniowie zespołu szkół oraz grupy zorganizowane.

– Dzisiaj możemy być dumni z rozwoju infrastruktury sportowej w Gminie Kozienice. Budowę tego pneumatycznego zadaszenia zrealizowaliśmy przede wszystkim z myślą o dzieciach i młodzieży, którzy teraz będą mogli trenować przez cały rok i bez względu na warunki pogodowe dbać o swoją kondycję fizyczną i psychiczną. Pneumatyczny balon to najefektywniejszy sposób na zadaszenie boiska piłkarskiego, dzięki któremu obiekt może służyć sportowcom także zimą. Nasze zadaszenie wyposażone jest w system grzewczo-nadmuchowy oraz wewnętrzne oświetlenie boiska z zastosowaniem projektorów LED, mocowanych bezpośrednio do jego powłoki. Te wszystkie elementy ułatwią odbywanie większej ilości treningów oraz rozgrywanie sparingów piłkarskich niezależnie od warunków pogodowych na zewnątrz, z czym do tej pory bywały problemy. Zniknie również konieczność odśnieżania boiska po mocnych opadach śniegu. Dotychczas z pewnością negatywnie wpływało to na stan sztucznej murawy – teraz ten problem również został rozwiązany. Warto także zaznaczyć, że jest to pierwszy tego typu obiekt na południowym Mazowszu, największy w naszym regionie i wykonany dzięki pozyskaniu 1,5 miliona złotych z Ministerstwa Sportu co stanowiło 50% kosztów inwestycji. – mówi burmistrz Kozienic, Piotr Kozłowski

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content