20,8 C
Kozienice
czwartek, 25 lipca, 2024

Koniec roku szkolnego dla maturzystów I LO oraz ZS nr 1 w Kozienicach

Popularne

Warto przeczytać

29 kwietnia maturzyści Zespołu Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach uroczyście zakończyli rok szkolny.

W ZS Nr 1 naukę zakończyło 120 absolwentów Technikum i 76 absolwentów Liceum Ogólnokształcącego. W uroczystym spotkaniu oprócz maturzystów, nauczycieli i rodziców, wzięli również udział Starosta Kozienicki Krzysztof Wolski, Zastępca Burmistrza Gminy Kozienice Dorota Stępień, Przewodnicząca Rady Rodziców ZS Nr 1 Renata Wołos, Prezes Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Kozienicach Bogumiła Iskra oraz wikariusz parafii pw. Św. Rodziny w Kozienicach ksiądz Krzysztof Wróbel. Uroczystość stała się okazją do wręczenia nagród i wyróżnień za bardzo dobre wyniki w nauce oraz za aktywność na rzecz szkoły. Statuetkę najlepszego absolwenta II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich zdobył Jakub Strzelczyk: (średnia ocen 5,44), natomiast statuetką najlepszego absolwenta Technikum wyróżniono Adama Furgę (średnia ocen 5,26).
W uroczystym apelu z okazji zakończenia roku szkolnego maturzystów „Zielonego” Liceum uczestniczyła Wicestarosta Powiatu Kozienickiego Małgorzata Bebelska oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Iwona Kozińska. Uczniowie I LO również otrzymali nagrody za wysokie wyniki w nauce i osiągnięcia w konkursach przedmiotowych oraz za działalność na rzecz szkoły i środowiska lokalnego. Najwyższą średnią ocen wśród maturzystów – 5, 41 – uzyskała Julia Markwat. Naukę w I LO zakończyło 61 absolwentów.
Uroczyste spotkania stały się okazją do przekazania wielu ciepłych słów, gratulacji i życzeń, zarówno dla samych abiturientów, jak również dla ich rodziców. Nie zabrakło również podziękowań skierowanych do dyrekcji, wychowawców i nauczycieli.

„Bo zwyciężać mogą ci, co wierzą, że mogą.” – Wergiliusz

Wszystkim maturzystom życzymy
połamania pióra, optymizmu
i dużo wiary we własne siły.
Ogromu szczęścia
i trafienia w wymarzone tematy!

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content