4,4 C
Kozienice
sobota, 6 grudnia, 2025

Koncert Chopinowski w wykonaniu Marcina Wieczorka w Kozienicach

Popularne

Warto przeczytać

W Kościele pw. Świętego Krzyża w Kozienicach wystąpi uczestnik konkursów Chopinowskich Marcin Wieczorek. To wybitny pianista młodego pokolenia. Jego recital odbędzie się w niedzielę, 23 listopada o godz. 16.00 w ramach obchodów uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Wstęp wolny!

Marcin Wieczorek to jeden z najzdolniejszych polskich pianistów młodego pokolenia. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, gdzie studiował pod kierunkiem prof. Stefana Wojtasa, a swoje umiejętności doskonalił również u prof. Ewy Pobłockiej
i dr. Pawła Wakarecego. Jest laureatem wielu prestiżowych konkursów muzycznych, m.in. pierwszego miejsca w konkursie im. Teodora Leszetyckiego w Hamburgu (2020 r.) oraz „La Palma d’Oro” (2019 r.). W 2023 r. zdobył drugą nagrodę w Konkursie Chopinowskim w Hanowerze, a w 2021 r. – trzecią w konkursie George’a Enescu w Bukareszcie. Cztery lata temu był też faworytem XVIII Konkursu Chopinowskiego w Warszawie.

– To niezwykła okazja, by w Kozienicach usłyszeć artystę o międzynarodowej renomie, który z wielką wrażliwością interpretuje klasyczne dzieła fortepianowe. Koncert Marcina Wieczorka z pewnością dostarczy publiczności wielu emocji i duchowych przeżyć – podkreśla Elwira Kozłowska, Dyrektorka Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka.

Artysta koncertował w wielu krajach Europy, obu Ameryk i Azji, występując w takich salach, jak Filharmonia Narodowa, NOSPR, Ateneum Rumuńskie czy Filharmonia Pomorska. Jego grę można było usłyszeć także podczas najważniejszych festiwali pianistycznych – w Dusznikach-Zdroju, Genewie, Majorce czy Bolzano. A pod koniec listopada będzie można go usłyszeć w kozienickim kościele.

– Koncert w przestrzeni sakralnej ma szczególny charakter, ponieważ pozwala zatrzymać się na chwilę, wsłuchać w muzykę i jej duchowy wymiar. Cieszymy się, że wspólnie z Parafią pw. Św. Krzyża możemy zaprosić mieszkańców na wydarzenie, które połączy piękno muzyki z refleksją i zadumą – dodaje Elwira Kozłowska.

Organizatorami wydarzenia są: Gmina Kozienice, Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka oraz Parafia pw. Św. Krzyża w Kozienicach.

Zobacz więcej

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Przejdź do treści