17,8 C
Kozienice
niedziela, 3 lipca, 2022
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Klekota i Szperek. Znamy imiona pary bocianów w Molendach

Popularne


Dobry pomysł i szczypta kreatywności to gotowy przepis na zwycięstwo w konkursie na rysunek ilustrujący scenę z życia bocianów w gnieździe w miejscowości Molendy oraz propozycję ich imion organizowanym przez Enea Wytwarzanie Sp. z o.o. i  Mazowiecko-Świętokrzyskie Towarzystwo Ornitologiczne. W ramach konkursu wpłynęły 22 prace, a zwycięskie imiona to Klekotka i Szperek.

Konkurs przeznaczony był dla dzieci z gminy Garbatki-Letniska w wieku od 3 do 14 lat i trwał do 20 czerwca 2022 r. Łącznie wpłynęły 22 prace, które oceniane były pod kątem najładniejszej pracy ilustrującej scenę z życia rodziny oraz najładniejsze imiona dla pary bocianów.

Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się we wtorek, 21 czerwca w budynku świetlicy gminnej w Garbatce-Letnisku. Tłumnie przybyłe dzieci ze szkoły podstawowej w Garbatce-Letnisku przywitała wójt — Teresa Fryszkiewicz, rzecznik prasowy w Enea Wytwarzanie sp. z o.o — Piotr Kutkowski, prezes Mazowiecko – Świętokrzyskiego Towarzystwa Ornitologicznego – Jacek Tabor oraz dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Garbatce-Letnisku – Agnieszka Babańca.

Przypomnieli o realizowanym w bieżącym roku projekcie edukacyjnym, dzięki któremu możemy podglądać sceny z życia bocianów w Molendach. Zamontowana nad gniazdem kamera relacjonuje nam on-line życie pary z młodymi. Dzięki tej niesamowitej lekcji przyrody możemy poznać piękno i zwyczaje bytującej tu fauny.

– Cieszę się, że  projekt udało się wcielić w życie, za co bardzo dziękuję  wiceprezesowi zarządu spółki Marcinowi Łukasiewiczowi oraz całej firmie Enea Wytwarzanie za sfinansowanie tego projektu, Jackowi Taborowi, prezesowi Mazowiecko – Świętokrzyskiego Towarzystwa Ornitologicznego, oraz firmie MGK Internet, która zapewniła darmowe łącze internetowe na potrzeby transmisji – mówi wójt Gminy Garbatka-Letnisko Teresa Fryszkiewicz.

Laureatami najładniejszych prac zostali:

W kategorii:

Klasy I – III

– 1 miejsce: Miłosz Woźniak

– 2 miejsce: Lena Cieślak

– 3 miejsce: Maksymilian Piątkowski

Klasy IV – VI

– 1 miejsce: Jakub Kobiela

– 2 miejsce: Wiktoria Węsierska

– 3 miejsce: Marlena Sosnowska

Klasy VII – VIII (wpłynęły 2 prace)

– 1 miejsce: Agata Zaborska

– 2 miejsce: Joanna Klimowicz

Przedszkole (wpłynęły 2 prace)

1 miejsce równolegle: Maja Giza, Marcel Giza

Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, których sponsorem była Enea Wytwarzanie Sp. z o.o.


Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane