-5 C
Kozienice
czwartek, 30 listopada, 2023
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Kierowała samochodem mając blisko promil alkoholu w organizmie

Popularne

Warto przeczytać

W czwartek 23 marca policjanci z kozienickiej drogówki na drodze krajowej 79 w Kozienicach na ul. Warszawskiej prowadzili kontrole trzeźwości kierujących. W trakcie czynności zatrzymali do kontroli hondę, za której kierownicą siedziała 39-letnia kobieta. Kierującą poddano badaniu alkomatem. Okazało się, że w organizmie ma blisko promil alkoholu. Kobieta straciła prawo jazdy, a teraz odpowie przed sądem.

Jednym z zadań policjantów ruchu drogowego jest prowadzenie działań mających na celu sprawdzanie stanu trzeźwości kierujących, którzy poruszają się po drogach naszego powiatu. Codziennie w różnych miejscach i o różnej porze funkcjonariusze drogówki prowadzą na punktach kontrolnych takie działanie.

– Wczoraj w Kozienicach na ul. Warszawskiej ok. godziny 20:30 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 39-latkę, która kierowała hondą. Badanie alkomatem wykazało w organizmie kobiety niemal 1 promil alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali kobiecie prawo jazdy. Teraz 39-latka, mieszkanka pow. kozienickiego, za swoje czyny odpowie przed sądem. – informuje kozienicka policja

Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz świadczenie na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej nawet do 60 tysiecy złotych.

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content