17,8 C
Kozienice
niedziela, 3 lipca, 2022
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Już w najbliższą niedzielę w Kozienicach czekają nas wielkie siatkarskie emocje. Przed nami turniej Regionalnej Ligi Młodzieży – Enea Cup

Popularne


Już w najbliższą niedzielę, 10 kwietnia, w hali Kozienickiego Centrum Sportu i Rekreacji odbędzie się organizowany przez drużynę Enei KKS-u Kozienice turniej Regionalnej Ligi Młodzieży – Enea Cup.

Organizowane rozgrywki dedykowane są dziewczętom, a start turnieju przewidziano na godzinę 9 – porządkowym losowaniem drużyn. 

– Serię turniejów zaczynamy od zawodów z udziałem 3 naszych zespołów kobiecych z 3 różnych kategorii wiekowych oraz gościnnie na zawodach witamy Radomkę Radom oraz UKS BETA Pionki. Regionalna Liga Młodzieżowa – Enea Cup przewiduje jeszcze 2 turnieje damskie, 2 turnieje męskie, 2 turnieje mieszane dla najmłodszych oraz 2 turnieje na boiskach plażowych. Do każdego turnieju zapraszać będziemy inne kluby, tak aby jak najwięcej dzieci wzięło udział w tych rozgrywkach. W nasze rozgrywki planujemy zaangażować również szkoły z Powiatu Kozienickiego i w ramach Regionalnej Ligi Młodzieżowej – Enea Cup chcemy rozegrać kilka turniejów wewnątrzszkolnych. Turniej ma na celu promowanie aktywnego trybu spędzania wolnego czasu mówi członek zarządu Enei KKS-u Kozienice Krzysztof Jeziorowski.

Aktualnie zgłosiło się 5 zespołów, więc turniej zostanie rozegrany w formule każdy z każdym. Parkiet przy ulicy Głowaczowskiej odwiedzą:

  • KKS Kozienice Juniorki
  • KKS Kozienice Kadetki
  • KKS Kozienice Młodziczki
  • UKS BETA Pionki
  • Radomka Radom

Daje to łącznie, aż 10 meczów. Rozgrywka będzie się toczyć do dwóch wygranych setów do 25 punktów, ewentualny 3 set do 15 punktów. Każda drużyna ma do rozegrania 4 spotkania, tak więc uczestników czeka dużo ruchu i zabawy.

Zawody wygrywa drużyna z największą ilością zdobytych punktów.

System punktacji poniżej:

  • wygrana 2:0 – 3pt.
  • wygrana 2:1 – 2pt.
  • przegrana 1:2 – 1 pt.
  • przegrana 0:0 – 0 pt.

W przypadku takiej samej ilości zdobytych punktów, decyduje stosunek wygranych i przegranych setów, a potem małych punktów. Spotkania będą rozgrywane zgodnie z ogólnymi przepisami gry w piłkę siatkową zatwierdzonymi przez Polski Związek Piłki Siatkowej. W trakcie trwania rozgrywek obowiązywać będzie zasada fair–play. Rozgrywki będą się toczyć równocześnie na dwóch boiskach.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane