20,8 C
Kozienice
czwartek, 25 lipca, 2024

Julia Gierczyńska i Aneta Kaczmarek triumfatorkami Grand Prix w Siatkówce Plażowej w Kozienicach

Popularne

Warto przeczytać

Julia Gierczyńska i Aneta Kaczmarek zdobyły pierwsze miejsce w tegorocznej edycji Grand Prix w siatkówce plażowej, które odbyło się w Kozienicach w dniach 15-16 czerwca. Przez dwa dni, Kozienice stały się centrum polskiej kobiecej siatkówki plażowej, przyciągając najlepsze zawodniczki z całego kraju.

Turniej pełen emocji i zaciętej rywalizacji

Grand Prix w Kozienicach, organizowane już po raz jedenasty. Tegoroczna edycja zgromadziła ponad dwadzieścia dwuosobowych zespołów, które rywalizowały o cenne punkty do klasyfikacji Mistrzostw Polski 2024. W głównej fazie turnieju rozegrano 30 meczów, które dostarczyły kibicom wiele emocji i zaciętej walki o każdy punkt.

W sobotę, 15 czerwca, odbyły się eliminacje, a w niedzielę rozegrano spotkania finałowe. Wszystkie mecze odbywały się na boisku do siatkówki plażowej przy ulicy Legionów 4. W finale, Julia Gierczyńska i Aneta Kaczmarek zmierzyły się z Martyną Kłody i Justyną Tylutki. Mecz był pełen napięcia i emocji, jednak to Gierczyńska i Kaczmarek okazały się lepsze, zdobywając złoty medal.

Po zakończeniu meczu finałowego, odbyła się uroczysta ceremonia wręczenia medali i pucharów. Wśród wręczających nagrody byli m.in. Sławomir Zielony, wiceprezes ds. pracowniczych Enea Wytwarzanie, wicestarosta Joanna Czechyra, wiceburmistrz Robert Boryczka oraz Sławomir Wach.

Wysoki Poziom i Kameralna Atmosfera

Wojciech Dróżdż, przedstawiciel organizatora, zwrócił uwagę na wyjątkową atmosferę panującą podczas turnieju. – „To już jedenasta edycja Grand Prix w Kozienicach. Impreza cieszy się bardzo dużą popularnością, a zawodniczki chętnie wracają tu, by wziąć udział w kolejnych edycjach. Kameralna, rodzinna atmosfera, która różni się od hałaśliwych imprez w dużych miastach, przyciąga zarówno zawodniczki, jak i kibiców. W tym roku najlepsze okazały się Julia Gierczyńska i Aneta Kaczmarek, które zwyciężyły w finale” – powiedział Dróżdż.

Wiceburmistrz Robert Boryczka podziękował wszystkim za udział i wsparcie wydarzenia. – „Szanowni Państwo, dziękujemy za to, że już 11 raz jesteście na ziemi Kozienickiej. Gratuluję wszystkim zawodniczkom, które stanęły na podium, oraz wszystkim drużynom biorącym udział w turnieju. Dziękuję także organizatorom, sponsorom i gościom. Mamy nadzieję, że przyszłoroczna edycja będzie jeszcze bardziej widowiskowa i emocjonująca” – dodał Boryczka.

Najlepsze Zespoły Turnieju

Największe  gratulacje trafiły do Julii Gierczyńskiej i Anety Kaczmarek, które zdominowały tegoroczny turniej. Drugie miejsce zajęły Martyna Kłody i Justyna Tylutki, a trzecie miejsce przypadło Magdalenie Sad i Nicole Jochym. Wszystkie te pary pokazały niesamowite umiejętności, determinację i ducha walki, zapewniając sobie miejsce w czołówce turnieju.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content