-5 C
Kozienice
czwartek, 30 listopada, 2023
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Inwestycja drogowa w Holendrach Piotrkowskich oddana do użytku

Popularne

Warto przeczytać

29 listopada została oddana do użytku inwestycja drogowa pod nazwą: „Przebudowa drogi powiatowej 1723W Kozienice-Holendry Piotrkowskie o długości 562 m”, na terenie gminy Kozienice.

Wartość zadania to 619.620,35 zł. Zostało ono dofinansowane w ramach dotacji z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, zgodnie z ustawą o ochronie gruntów rolnych i leśnych, wyniosła ona 250.000,00 , natomiast kwota wkładu własnego Powiatu Kozienickiego w to zadanie stanowiła wartość 369.620,35 . Wykonawcą prac remontowych było Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Zwoleniu.

W odbiorze wzięli udział: Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Leszek Przybytniak, Starosta Kozienicki Krzysztof Wolski, Wicestarosta Małgorzata Bebelska, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Kozienicach Marcin Łopuszański, Sołtys sołectwa Holendry Piotrkowskie Wiesław Kaczkowski, Sołtys sołectwa Piotrkowice Monika Król oraz mieszkańcy sołectw, którzy od dawna czekali na remont drogi.

Wszyscy zabierający głos podkreślali duże znaczenie zrealizowanej inwestycji dla rolników, którzy każdego dnia właśnie tą drogą przemieszczają się do swoich gospodarstw i upraw. Sołtysi serdecznie podziękowali za zaangażowanie i dostrzeżenie problemu, z jakim od dłuższego czasu zmagali się mieszkańcy okolicznych miejscowości.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content