25,2 C
Kozienice
niedziela, 16 czerwca, 2024

III Międzynarodowy Dzień Dziecka z Eneą: Święto radości i sportu

Popularne

Warto przeczytać

III Międzynarodowy Dzień Dziecka z Eneą przeszedł do historii jako pełne uśmiechu i sportowych emocji wydarzenie. W niedzielę 9  czerwca na boisku Ludowego Klubu Sportowego Plon Garbatka zgromadziło się blisko 170 młodych piłkarzy z roczników 2013 oraz 2014. W tym wyjątkowym turnieju nie liczył się wynik końcowy – najważniejsza była wspaniała zabawa i radość najmłodszych uczestników.

Uroczyste Otwarcie i Sportowy Duch

Zanim na boisku rozległ się pierwszy gwizdek, odbyła się uroczysta ceremonia otwarcia. Inauguracji dokonali Leszek Seremak, prezes LKS Plon Garbatka, oraz Małgorzata Kulińska, wiceprezes klubu, która w swoim przemówieniu podkreśliła: „Kochane dzieci, to wydarzenie oczywiście organizowane jest dla was. Mam nadzieję, że będziecie się świetnie bawili. Życzę wszystkim wygranej.”

Również przedstawiciele lokalnych władz, w tym radna gminy Adriana Roszak, przewodniczący rady gminy Marcin Tomaszewski oraz sekretarz gminy Marzena Pomarańska, wyrazili swoje życzenia i nadzieje na sportowe emocje. „Niech ten turniej będzie dla was czasem radości i satysfakcji, bawcie się piłką i cieszcie się, że jesteście tutaj razem,” dodała Marzena Pomarańska, sekretarz urzędu.

Zmagania na Boisku

Turniej odbył się w systemie „każdy z każdym”, dając wszystkim drużynom możliwość rywalizacji i zaprezentowania swoich umiejętności. W zmaganiach wzięło udział pięć drużyn z rocznika 2014 oraz sześć drużyn z rocznika 2013.

Wyniki Rocznika 2013:

 1. Megawat Świerże Górne
 2. Stężyca
 3. Plon Garbatka
 4. Champion Pionki
 5. KS Magnuszew
 6. Legion Suskowola

Najlepszym zawodnikiem tego rocznika został Karol Dziuba z Plonu Garbatka. Najlepszym strzelcem został okrzyknięty Andrey Serczuk z Megawat Świerże Górne, a najlepszym bramkarzem Janek Kutyła również z Megawat Świerże Górne.

Pamiątkowe medale, statuetki wręczał również Starosta Powiatu Kozienickiego Krzysztof Wolski

Wyniki Rocznika 2014:

 1. KS Magnuszew
 2. Champion Pionki
 3. Megawat Świerże Górne
 4. Orlik Dęblin
 5. Plon Garbatka

Najlepszym zawodnikiem tego rocznika został Franek Ceglarz z Megawat Świerże Górne, najlepszym strzelcem Kajetan Częścik z KS Magnuszew, a najlepszym bramkarzem Michał Ceglarz z Megawat Świerże Górne. Wyróżniona została również Julia Ziemkowska z Orlika Dęblin.

Atrakcje Pozaboiskowe

Turniej uświetniła wizyta strażaków ochotników z Garbatki-Letnisko, którzy nie tylko zapewnili dzieciom rozrywkę, ale także ochłodzili atmosferę podczas upalnego dnia. Dodatkowo młodych piłkarzy odwiedzili motocykliści z Grupy Motocyklowej HusarR oraz Enigma, którzy przyciągnęli uwagę swoimi imponującymi maszynami.

Na zakończenie wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary oraz medale. Przyznano także nagrody indywidualne dla najlepszych zawodników, strzelców i bramkarzy. Turniej zakończył się w atmosferze radości i satysfakcji, pozostawiając niezapomniane wspomnienia zarówno u dzieci, jak i u licznie zgromadzonych kibiców.

III Międzynarodowy Dzień Dziecka z Eneą okazał się nie tylko świętem sportu, ale także doskonałą okazją do wspólnego spędzenia czasu, integracji i wspierania młodych talentów. Organizatorzy już teraz zapowiadają kolejną edycję, która, jak mają nadzieję, przyciągnie jeszcze więcej młodych piłkarzy i miłośników sportu.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content