25,2 C
Kozienice
niedziela, 16 czerwca, 2024

III Festyn Rodzinny z Eneą: Wspólna pomoc dla Mai Kultys. Ponad 65 tysięcy złotych na leczenie dziewczynki z Kozienic

Popularne

Warto przeczytać

Podczas III Festynu Rodzinnego z Eneą – Pomagamy Mai 2024, mieszkańcy Janikowa oraz liczni parafianie i ludzie dobrej woli zjednoczyli się, aby pomóc dziewięcioletniej Mai Kultys, która zmaga się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Dzięki ich zaangażowaniu i hojności, udało się zebrać imponującą kwotę 65 tysięcy złotych w zaledwie jeden dzień. Środki te zostaną przeznaczone na dalsze leczenie i rehabilitację Mai, która marzy o tym, aby móc swobodnie chodzić.

Maja Kultys: Historia Walki i Nadziei

Maja Kultys od urodzenia boryka się z brakiem kości piszczelowej, dwóch kości śródstopia oraz kilku palców. Dodatkowo jej prawa noga nie zgina się w kolanie i nie może poruszać stopą. Przeszła już dziesięć skomplikowanych operacji, a przed nią jeszcze trzy etapy leczenia mające na celu wydłużenie chorej nogi, aby mogła ona zrównać się ze zdrową i umożliwić dziewczynce normalne chodzenie. Niestety, z każdym dniem różnica w długości nóg Mai staje się coraz większa, co nie tylko utrudnia, ale często całkowicie uniemożliwia jej poruszanie się.

Festyn Pełen Atrakcji

Festyn rodzinny, który odbył się w Janikowie, przyciągnął tłumy dzięki licznych atrakcjom i niespodziankom. Występy muzyczne zespołów takich jak After Party i Melenaos, pokazy artystyczne dzieci i młodzieży, dmuchańce, trampoliny oraz fotobudka 360 to tylko niektóre z oferowanych rozrywek. Goście mogli również skosztować wyśmienitych potraw przygotowanych przez Michała Fabiszewskiego, finalistę V edycji programu MasterChef. Wszystkie te atrakcje miały jeden cel: zbiórkę funduszy na leczenie Mai.

Słowa Wsparcia i Wdzięczności

Grzegorz Patek, prezes Fundacji Kolbe, która zorganizowała festyn, podkreślił znaczenie pomocy dla Mai. „Maja jest naszą bohaterką, jest świetną dziewięcioletnią dziewczynką, którą wszyscy państwo będziecie mogli zobaczyć i poznać. Liczymy na waszą hojność przy zbiórce publicznej, którą organizujemy dla Mai” – mówił Patek, zachęcając do wsparcia i życząc dobrej zabawy.

Wicestarosta powiatu kozienickiego, Joanna Czechyra, również wyraziła swoją radość z tak licznej obecności na festynie. „Jesteśmy tu dzisiaj nieprzypadkowo, jesteśmy dla Mai. Maja Kultys jest bohaterką dzisiejszego dnia i mamy nadzieję, że nie tylko uda się zebrać potrzebne pieniądze, ale oczywiście wszyscy będziemy się tutaj dobrze bawić” – powiedziała Czechyra, podkreślając wartość wspólnoty i pomocy innym.

Burmistrz Kozienic, Mariusz Prawda, przypomniał o wartości miłości i wsparcia, które są fundamentem działalności Fundacji Kolbe. „Ksiądz przypomniał maksymę fundacji: małe rzeczy, czyń z wielką miłością. Wasza spontaniczność, radość, szczerość, serdeczność i chęć niesienia pomocy innym są ujmujące. Wierzę mocno, że następne godziny pomnożą dobro, które się tu dzieje” – mówił burmistrz, dziękując wszystkim za zaangażowanie.

Licytacje i Wsparcie Gwiazd

Jednym z najważniejszych punktów festynu były licytacje, podczas których swoje wsparcie zaoferowali znani sportowcy i celebryci, m.in. Robert Burneika, Michał Pazdan, Joanna Jędrzejczyk, Karolina Pilarczyk, Piotr Żyła, oraz zespoły muzyczne takie jak Menelaos, Playboys i After Party. Pod sceną zebrało się wiele osób chętnych do licytowania, którzy z zaangażowaniem przebijali ceny, aby jak najwięcej środków mogło trafić na leczenie Mai.

Maja Dziękuje i Zaprasza do Zabawy

Maja Kultys również podziękowała wszystkim za wsparcie i zaprosiła do wspólnej zabawy. „Chciałabym serdecznie podziękować wszystkim, którzy są na tym koncercie, a szczególnie organizatorom i osobom, które się przyczyniły do zrobienia tego festynu. Chciałam też bardzo podziękować mojej wychowawczyni z klasy, Pani Ewelinie, oraz moim koleżankom i kolegom z klasy za to, że zorganizowali przepiękny występ cheerleaderek” – mówiła Maja z uśmiechem, zachęcając wszystkich do korzystania z licznych atrakcji festynu.

Kontynuacja Pomocy: Aukcje Internetowe

Pomimo zebrania imponującej kwoty 65 tysięcy złotych, organizatorzy festynu nie poprzestają na tym etapie. W tym tygodniu ruszają aukcje internetowe, które będą kontynuacją zbiórki funduszy na leczenie Mai. Dzięki wsparciu Fundacji Kolbe, która od lat pomaga osobom z niepełnosprawnościami oraz ich rodzinom, zebrane środki zostaną przeznaczone na dalsze leczenie i rehabilitację dziewczynki.

Podziękowania i Zachęta do Dalszego Wsparcia

Mama Mai również wyraziła swoją wdzięczność wszystkim zaangażowanym w organizację festynu. „Chciałabym bardzo podziękować wszystkim organizatorom, przede wszystkim Fundacji Kolbe, prezesowi, zarządowi, księdzu Tomaszowi, który jest sercem tej inicjatywy. Dziękuję państwu, bo bez was nic by się nie udało. Dzięki waszemu wsparciu nic już Mai nie zatrzyma” – mówiła z wdzięcznością, zachęcając wszystkich do dalszego wsparcia poprzez udział w aukcjach internetowych.

Festyn Rodzinny z Eneą – Pomagamy Mai 2024 okazał się nie tylko wielkim sukcesem organizacyjnym, ale przede wszystkim niezwykłym aktem solidarności i dobroci. Dzięki ofiarności wielu ludzi udało się zebrać znaczną sumę na leczenie Mai Kultys. Jednak to dopiero początek działań mających na celu wsparcie tej dzielnej dziewczynki. Aukcje internetowe, które ruszają w najbliższym czasie, będą kolejną okazją do okazania wsparcia i pomocy Mai w jej walce o zdrową przyszłość.

Fundacja Kolbe

Fundacja Kolbe, która zorganizowała festyn, jest organizacją zrzeszającą społeczność lokalną, mającą na celu bezinteresowną pomoc osobom z niepełnosprawnościami oraz ich rodzinom w trudnej sytuacji życiowej. Jej działalność opiera się na zasadzie „małe rzeczy, czyń z wielką miłością” i wspiera potrzebujących w ich codziennej walce o lepsze życie.

KRS Fundacji Kolbe: 0000849741

 

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content