27,3 C
Kozienice
wtorek, 21 maja, 2024
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Grzegorz Bartosiewicz – latający dzielnicowy z Grabowa nad Pilicą, który poprzez swoją pasję wspiera dzieci chore na raka

Popularne

Warto przeczytać

W niedzielę 12 maja dzielnicowy z Komisariatu Policji w Grabowie nad Pilicą asp. Grzegorz Bartosiewicz po raz kolejny pomógł potrzebującym dzieciom. Tym razem realizując swoją pasję, wziął udział w sztafecie pilotów „Operacja Orzeł”, która pomaga dzieciom chorym na raka.

Start Orła odbył się 19 marca 2021 roku na lotnisku EPKT Katowice Muchowiec. Tam też piloci spotkali się z dziećmi fundacji Iskierka, którzy wręczyli pilotom maskotkę Orła. Maskotka została uszyta przez dzieci na oddziale onkologii. I tak od tego czasu przekazywana jest kolejno innemu paralotniarzowi.

W niedzielę, 12 maja  dzielnicowy asp. Grzegorz Bartosiewicz z Komisariatu Policji w Grabowie nad Pilicą wziął udział w tak szczytnej akcji, dołączając do sztafety pilotów „Operacja Orzeł”. Polscy piloci wspierają dzieci chore na raka. Zebrane pieniądze są przekazywane do Fundacji Iskierka. Maskotka Orła, która została zrobiona właśnie przez dzieci, zabierana jest w każdą podróż przez innego pilota, aby Orzeł mógł polecieć przez całą Polskie.

– Piękna pogoda wczoraj sprzyjała naszemu dzielnicowemu, przeleciał na motoparalotni z Brzózy do Kłoczewa, koło Ryk pokonując około 60 km w powietrzu, aby z kolei przekazać Orła kolejnym pilotom. Jesteśmy dumni z naszego kolegi, że mimo ciągłej służby potrafi znaleźć czas na swoje pasje a tym samym jeszcze pomóc chorym dzieciom. Kochane dzieci życzymy Wam szybkiego powrotu do zdrowia, a symbol maskotki Orła, którego pięknie przygotowaliście, niech będzie wiarą na lepsze jutro – mówi podkomisarz Ilona Tarczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content