26,4 C
Kozienice
wtorek, 6 czerwca, 2023
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Gmina Kozienice Symbolem Inwestycji 2022

Popularne

Podczas uroczystej Gali Finałowej XII edycji Programu „Symbol, która odbyła się w czwartek, 17 listopada, w Katowicach – Gmina Kozienice uzyskała prestiżowy tytuł Symbol Inwestycji 2022.

Nagrodę z rąk Jakuba Lisieckiego – przewodniczącego Kapituły Programu „Symbol”, dyrektora zarządzający PubliCity Media Group odebrał Burmistrz Gminy Kozienice Piotr Kozłowski.

– To wspaniała wiadomość. Tegoroczny tytuł jednoznacznie świadczy o dostrzeganiu przez zewnętrznych ekspertów konkretnego rozwoju w Gminie Kozienice. A rozwój to także inwestycje. I to rekordowe – przeznaczyliśmy blisko 60 milionów na wydatki inwestycyjne w 2022 roku. To prawie dwa razy więcej niż dotychczasowe najwyższe wydatki na inwestycje. Doceniono także nasze zaangażowanie w duże projekty inwestycyjne na terenie Gminy Kozienice, czyli most na Wiśle, kolej pasażerską, budowę dróg krajowych, których wartość to ponad miliard złotych – komentuje burmistrz Piotr Kozłowski.

– To wyróżnienie traktuję jako potwierdzenie dobrze obranego kierunku działań w Gminie Kozienice. Działań, które ugruntowały nasz pozytywny wizerunek i zapewniły przynależność do grona najlepszych samorządów w Polsce. Pamiętajmy, że w ubiegłym roku nasze działania na rzecz lokalnej wspólnoty także zostały dostrzeżone, a Kozienice nagrodzone jako Symbol Polskiej Samorządności 2021 – dodaje burmistrz Kozienic.

– To wyjątkowe wyróżnienie dla Gminy Kozienice, dla moich współpracowników, dla radnych, sołtysów, przewodniczących osiedli, ale przede wszystkim dla wszystkich mieszkańców. Wszystkim serdecznie dziękuję – podkreśla burmistrz Piotr Kozłowski.

Laureatów w Programie „Symbol” wyłania Kapituła Symbolu. Jest to grono specjalistów m.in. Monitora Rynkowego (dodatku do Gazety Prawnej), Pulsu Biznesu oraz Monitora Biznesu (dodatku do Rzeczpospolitej), a także innych ekspertów w swoich dziedzinach. Ich ogromna świadomość rynku oraz doświadczenie biznesowe i medialne sprawiają, że Symbol plasuje się wśród najbardziej prestiżowych nagród w Polsce.

Program Symbol realizowany jest już od dwunastu lat. Co roku nagradzane są najlepsze samorządy, spółki komunalne, spółdzielnie, szpitale, firmy i przedsiębiorstwa. Po prostu ci, których działania charakteryzują się najwyższą jakością zarządzania, innowacyjnością, sprawnością w pozyskiwaniu i dysponowaniu środkami zewnętrznymi, dbałością o ekologię, ale nade wszystko przyświeca im szeroko pojęte dobro mieszkańców.

 

źródło: Gmina Kozienice

Czytaj więcej

1 KOMENTARZ

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content