26,3 C
Kozienice
środa, 24 lipca, 2024

Gmina Głowaczów, Garbatka-Letnisko, Magnuszew i Sieciechów otrzymało wsparcie inwestycji sportowych. Dziś podpisano stosowne umowy

Popularne

Warto przeczytać

Modernizacja boisk sportowych, sali i hal gimnastycznych czy zakup sztucznego, mobilnego lodowiska, to działania, które otrzymają wsparcie z budżetu województwa mazowieckiego. W sumie 5,8 mln zł wsparcia pomoże w realizacji 26 projektów. Umowy z beneficjentami podpisali wicemarszałek Rafał Rajkowski oraz radni województwa mazowieckiego.

Jak zaznacza wicemarszałek Rafał Rajkowski, Mazowsze dla sportu to przede wszystkim inwestycja w zdrowie

– Nie od dziś wiadomo, że w zdrowym ciele, zdrowy duch. Dlatego po raz kolejny pomagamy gminom, powiatom i miastom w modernizacji i rozbudowie bazy sportowej. W tym roku na realizację programu przeznaczyliśmy znacznie więcej środków niż pierwotnie zakładaliśmy. To pozwoliło na dofinansowanie aż 189 projektów z całego Mazowsza w tym 26 z subregionu radomskiego. – mówi marszałek Rajkowski

W ramach działań z terenu powiatu kozienickie wsparcie finansowe z budżetu Mazowsza otrzyma Gmina Głowaczów na budowę boiska piłkarskiego z nawierzchnią z trawy sztucznej w Ursynowie wysokości 280 000 tysięcy złotych. Gmina Sieciechów natomiast otrzyma  wsparcie na modernizację boiska wielofunkcyjnego przy ZSP w Zajezierzu w wysokości 98 400 złotych. Gmina Garbatka-Letnisko Budowa zostanie wsparta kwotą 243 750 złotych z przeznaczeniem na  oświetlenie i system nawadniania boiska sportowego w Garbatce-Letnisku. W Magnuszewie zagospodarowanie przestrzeni publicznej na cele rekreacji i sportu zostanie wsparte kwotą 280 000 tysięcy złotych.

fot.UMWM/ Gminę Głowaczów reprezentował wójt Hubert Czubaj

„Mazowsze dla sportu 2022” to jeden z autorskich programów wsparcia realizowanych przez samorząd województwa mazowieckiego od 2018 r. Od początku jego trwania dzięki ponad 60 mln zł udało się wybudować lub zmodernizować 502 obiekty sportowe. W tym roku samorząd województwa dofinansuje kolejnych 189 inwestycji, na których realizację przeznaczy rekordowe 41 mln zł. W regionie radomskim wsparcie w wysokości ponad 5,8 mln zł trafi na realizację 26 inwestycji.

– Po raz piąty pomagamy samorządom lokalnym w tworzeniu nowoczesnych i bezpiecznych obiektów sportowych, a także w modernizacji i rozbudowie tych już istniejących. A potrzeby są ogromne. W tym roku na realizację programu planowaliśmy przeznaczyć 30 mln zł. Wniosków było tak dużo, że zdecydowaliśmy o zwiększeniu puli środków o 11 mln zł – podkreśla radny województwa mazowieckiego, Leszek Przybytniak.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content