4,2 C
Kozienice
poniedziałek, 22 kwietnia, 2024
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

[AUDIO/ZDJĘCIA] Głęboka termomodernizacja PSP3 staje się faktem. Gmina Kozienice podpisała umowę z wykonawcą

Popularne

Warto przeczytać

Wymiana okien, docieplenie budynku, kompletna modernizacja sieci ciepłowniczej, remont wewnątrz budynku. To tylko część prac jakie zostaną wykonane w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Kozienicach. Dziś oficjalnie podpisano umowę z wykonawcą prac.

50-cio letnia kozienicka szkoła podstawowa doczekała się kompleksowej modernizacji. Długo wyczekiwany generalny remont zostanie wykonany dzięki Funduszom Norweskim. To wszystko za ok.7 milionów złotych. Jak mówił burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski – To drugi w historii Gminy Kozienice projekt realizowany z Funduszy Norweskich. Szacowana wartość całości to 9 milionów zł,  w tym dotacja ok. 6 milionów 200 tysięcy.

Najważniejszym celem tego zadania jest poprawa efektywności energetycznej budynku szkoły oraz doprowadzenie go do standardu energetycznego „pasywnego” lub „prawie zeroemisyjnego”. Dzięki temu zmniejszą się jego zapotrzebowanie na energię oraz koszty eksploatacyjne. Pośrednim celem jest stworzenie warunków dla zrównoważonego rozwoju regionu, poprzez utrzymanie wysokiej jakości powietrza na terenie Gminy Kozienice. Przełoży się to na wzrost jakości życia w regionie. Dzięki zmniejszeniu zapotrzebowania na paliwa nieodnawialne używane w celach grzewczych, redukcji zanieczyszczeń do atmosfery oraz wykorzystaniu energii pochodzącej z OZE, poprawie ulegną również warunki użytkowania obiektów użyteczności publicznej. Projekt przewidziany jest do realizacji w latach 2023-2024.

Dziś w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Kozienicach podpisana została umowa z wykonawcą , której przedmiotem będzie głęboka termomodernizacja Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Kozienicach.

– Dzisiaj podpisujemy ten komponent największy czyli inwestycyjny, umowę na prawie 7 milionów złotych na głęboką termomodernizację. Dlaczego akurat ta szkoła? Z wielu przyczyn, przede wszystkim to największa szkoła w naszej gminie i chyba w powiecie kozienickim. Jeśli chodzi o infrastrukturę wewnątrz, niestety za dużo się nie zmieniała, wymaga prac, wymaga inwestycji. Mija już 50 lat od jej, że tak powiem funkcjonowania.  – mówił burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski

 

Umowa została podpisana pomiędzy Gminą Kozienice, a wykonawcą zadania, firmą ZAW-BUD. Wartość projektu to ponad 9 mln zł, z czego ponad 6 mln zostanie sfinansowane z Funduszy Norweskich.

W ramach zadania  wykonana zostanie m.in. nowa instalacja centralnego ogrzewania, instalacja wodno-kanalizacyjna, wentylacyjna, oraz elektryczna. Wykonane zostanie również  docieplenie stropów i ścian, wymienione zostaną okna, drzwi zewnętrzne oraz oświetlenie. Budynek zostanie wyposażony również w fotowoltaikę o mocy 30 kWp.

Największe inwestycje

– Zakres prowadzonych inwestycji w Kozienicach i nie przesadzę, jest największy na ziemi radomskiej, wśród wszystkich samorządów, a proszę mi wierzyć, to duży obszar. My jako parlamentarzyści próbując dbać o każde miejsce w naszym okręgu, mamy tego najlepszy przegląd i świadomość jak dużo jest robione w Kozienicach. Gratuluje wam tego, gratuluję również tego, że rzeczywiście sięgnęliście po trudne środki. – dodał podczas wydarzenia poseł Andrzej Kosztowniak

 

Czas remontu wyniesie blisko 12 miesięcy. Przez ten okres zarówno uczniowie jak i nauczyciele będą musieli liczyć się z szeregiem utrudnień i niedogodności. Kompleksowy remont zrekompensuje jednak wszelkie niedogodności. 

 

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content