spot_img

Garbatka-Letnisko, Głowaczów i Kozienice z dużym wsparciem. Będą autobusy i projekty dla młodzieży

Popularne

Warto przeczytać

Ponad 1,2 mln zł trafi do trzech gmin z powiatu kozienickiego w ramach programów wsparcia samorządu województwa mazowieckiego. Pieniądze otrzymają gminy Garbatka-Letnisko, Głowaczów i Kozienice. Środki zostaną przeznaczone m.in. na zakup autobusów szkolnych oraz działania młodzieżowych rad.

Najważniejsze informacje:

  • Gmina Garbatka-Letnisko otrzyma 272 tys. zł na autobus szkolny
  • Gmina Głowaczów dostanie 314 tys. zł na autobus i 25 tys. zł dla młodzieżowej rady
  • Gmina Kozienice pozyska 314 tys. zł na autobus oraz 25 tys. zł na projekty młodzieżowe
  • Łączna wartość wsparcia dla trzech gmin przekracza 1,2 mln zł

Wsparcie zostało przyznane w ramach programów „Autobusy dla mazowieckich szkół” oraz „Mazowsze dla młodzieży”. Symboliczne czeki wręczono podczas spotkania z samorządowcami regionu radomskiego.

– Nie zwalniamy tempa! W ubiegłym tygodniu podpisaliśmy pierwsze umowy w ramach programów wsparcia w regionie, a przed nami kolejne spotkania z samorządowcami i kolejne umowy. Tym razem stawiamy na uczniów i młodzież. Pomożemy 9 gminom w zakupie autobusów szkolnych, a młodzieżowym radnym w realizacji ciekawych projektów – podkreślił wicemarszałek województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski.

fot. UMWM

Nowe autobusy dla Garbatki-Letniska, Głowaczowa i Kozienic

Największa część środków trafi na zakup autobusów szkolnych. Samorząd województwa mazowieckiego przeznaczył w tym roku 10 mln zł dla 34 beneficjentów z całego Mazowsza. Wśród nich znalazły się trzy gminy z powiatu kozienickiego. Gmina Garbatka-Letnisko otrzymała 272 tys. zł na zakup autobusu szkolnego do dowozu uczniów z terenu gminy. Z kolei Gmina Głowaczów pozyskała 314 tys. zł na zakup autobusu szkolnego dla uczniów dojeżdżających do szkół na terenie gminy. Taką samą kwotę otrzymała Gmina Kozienice na zakup autobusu dla szkół prowadzonych przez samorząd.

Fot. UMWM

Program ma pomóc gminom w realizacji ustawowego obowiązku dowozu dzieci do szkół, szczególnie w miejscowościach oddalonych od placówek edukacyjnych.

Fot. UMWM

Pieniądze także dla młodzieżowych rad

Dodatkowe środki trafią również do młodzieżowych rad działających w Głowaczowie i Kozienicach. Obie gminy otrzymały po 25 tys. zł na realizację projektów angażujących młodych mieszkańców. W Głowaczowie dofinansowanie zostanie przeznaczone na projekt „Młodzież naszą przyszłością – wzmacnianie działalności Młodzieżowej Rady Miasta i Gminy Głowaczów”. Natomiast Kozienice zrealizują projekt „Kozienice dla Młodzieży 2026”. 

– Aktywna społecznie i chętna do pracy w samorządzie lokalnym młodzież to nasz skarb, dlatego w tym roku na wsparcie inicjatyw rad młodzieżowych w regionie radomskim i powiecie grójeckim przeznaczymy ponad 330 tys. zł. Dzięki tym pieniądzom 13 rad młodzieżowych zrealizuje swoje projekty – zaznaczyła Magdalena Nowacka, przewodnicząca sejmikowej Komisji Edukacji, Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Łącznie do trzech gmin z powiatu kozienickiego trafi 1 mln 264 tys. zł wsparcia z budżetu samorządu województwa mazowieckiego.

Zobacz więcej

Czytaj więcej

Ostatnio dodane