10,3 C
Kozienice
piątek, 31 marca, 2023
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

[FOTORELACJA] Przedszkolaki, juniorzy, młodzież i dorośli. Kozieniczanie wzięli udział w biegu Tropem Wilczym

Popularne

Bieg przedszkolaka, juniora, główny na dystansie 10 kilometrów oraz ten najważniejszy, bieg na dystansie 1963 m – upamiętniający datę śmierci ostatniego z Żołnierzy Wyklętych Józefa Franczaka ps. Lalek. Gmina Kozienice ponownie dołączyła do grona miast organizujących Bieg Tropem Wilczym.

Bieg Tropem Wilczym odbył się po raz 11 w całym kraju. Z roku na rok projekt gromadzi coraz więcej osób, które żywo interesują się historią Żołnierzy Wyklętych, dlatego obecnie jest największym tego typu przedsięwzięciem sportowo-edukacyjnym na świecie. Ciekawostką jest pobicie w 2020 roku własnego rekordu i zgromadzeniu aż 75 tysięcy biegaczy w 370 lokalizacjach!

Do tej statystyki należy również dodać chętnych, którzy wzięli udział w wydarzeniu w poprzednim ale i bieżącym roku. Dzisiejszy kozienicki bieg, rozpoczęła rywalizacja najmłodszych, którzy pobiegli w „biegu przedszkolaka” na dystansie 196,3 metrów oraz „juniora” na dystansie 400 metrów.

O godzinie 11.00 odbył się bieg główny, którego dystans wynosił 10 kilometrów. W samo południe odbył się bieg na dystansie 1963 m – upamiętniający datę śmierci ostatniego z Żołnierzy Wyklętych Józefa Franczaka ps. Lalek.

– Pomimo pogody, pomimo warunków z jakimi mamy do czynienia, stawiliście się dzisiaj na starcie i w przynajmniej tak symboliczny sposób będziecie upamiętniać pamięć o żołnierzach wyklętych, o osobach, które są nazwane niezłomnymi. Dzisiaj trasa jaką organizatorzy dla was wymyślili również powoduje to, że bieg ukończą prawdopodobnie tylko osoby niezłomne. Z tego miejsca chciałbym serdecznie podziękować Kamilowi Janeczkowi, który był inicjatorem tego biegu w Kozienicach kilka lat temu. Chciałbym podziękować przychylności dyrektora Marcina Zmitrowicza, dzięki któremu ten bieg jest organizowany i kontynuowany. Chciałbym podziękować wszystkim stowarzyszeniom, organizacjom, wolontariuszom i sponsorom, którzy przyczynili się, że dzisiaj mogliśmy się tu spotkać. Życzę wszystkim spokojnego biegu, bez kontuzji i widzimy się na mecie. – mówił wiceburmistrz Kozienic, Mirosław Pułkowski

Najlepszym zawodnikiem w kategorii „open” na dystansie 10 kilometrów okazał się Grzegorz Sobczyk z Kozienic, który dobiegł na metę w czasie 39 minut i 16 sekund. Drugie miejsce na podium należało do Marcina Podczasi, który trasę biegu pokonał w czasie 40 minut i 46 sekund. Trzecie miejsce na podium przypadło dla Pawła Janika z Garbatki-Letnisko z czasem 41 minut i 35 sekund.

 

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content