Kozienice
wtorek, 23 kwietnia, 2024
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

[FOTORLACJA] Marceli Bogusławski zwycięzcą wyścigu Dookoła Mazowsza. Mistrzami Gminy Kozienice zostali Damian Jaworski oraz Anna Wołos

Popularne

Warto przeczytać

Zwycięzcą etapu Kozienickiego został Holender Jesper Rasch z ABLOC CT czasem 3:33:30, drugie miejsce zajął Zsolt Istlstekker z drużyny węgierskiej Epronex-Hungary Cycling Team, trzecie miejsce na podium przypadło Yuval Ben Moshe z Izraela. W mistrzostwach Gminy Kozienice najlepszym zawodnikiem w kategorii open mężczyzn  został Damian Jaworski (Enea Energia Kozienice), natomiast kobiet najlepszą zawodniczką okazała się Anna Wołos.

Za nami jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych tego roku na Mazowszu. Holender  Jesper Rasch z ABLOC CT okazał się najlepszym kolarzem w czwartym etapie 65. Wyścigu Dookoła Mazowsza, który już po raz dziewiętnasty zawitał do Kozienic.

Patrick Haller (Niemcy) z SANTIC WIBATECH Cycling Team natomiast został nagrodzony pamiątkowym pucharem za udział w lotnej premii Memoriału poświęconemu byłemu staroście Januszowi Stąporowi. Nagrodę w imieniu starosty wręczyła Małgorzata Bebelska, wicestarosta kozienicki.

W wyścigu udział wystartowało 25 ekip: 18  zagranicznych oraz 7 polskich, łącznie około 140 kolarzy. W klasyfikacji generalnej zwyciężył Marceli Bogusławski (HRE Mazowsze Serce Polski), który pokonał Jaspera Rascha oraz swojego kolegę z drużyny, Alana Banaszka.

Puchary dla amatorów

Sobotnie zmagania jednych z najlepszych kolarzy w Polsce i na świecie poprzedziły wyścigi amatorskie. O godzinie 10:45 wystartowali zawodnicy biorący udział w trzech formułach wyścigów przygotowanych z myślą o amatorach.  Zawodnicy jadący w Mazovia Masters do pokonania mieli 66 kilometrów, co stanowiło okrążenie dwóch pętli. Kolarze w Mistrzostwach Kozienic musieli pokonać jedną pętlę, czyli 33 kilometry. Przed najmłodszymi w ramach wyścigu MINI Mazovia czekała ta sama odległość.

Najszybszą zawodniczką tegorocznego wyścigu Mistrzostw Gminy Kozienice została zeszłoroczna zwyciężczyni, czyli Anna Wołos, która osiągnęła bardzo dobry wynik czasowy.

Trasę wyścigu w kategorii open mężczyzn najszybciej pokonał natomiast Damian Jaworski z Enea Energia Kozienice.