25,2 C
Kozienice
niedziela, 16 czerwca, 2024

[FOTORELACJA] Zimna woda im nie straszna. Kozienickie Morsy oficjalnie rozpoczęły sezon

Popularne

Warto przeczytać

Sobotnie popołudnie należało do Morsjan z Kozienic. Pogoda dopisała, woda zimna, szybka rozgrzewka i wejście do jeziora. Tak wyglądał oficjalny początek sezonu morsów. Zapraszamy do oglądania obszernej galerii zdjęć.

W sobotę Kozienickie Morsy Morsjanie, tuż po godzinie 15.00 oficjalnie rozpoczęły sezon 2023/24. Nad jeziorem Kozienickim zebrało się kilkudziesięciu kozienickich morsów, do których dołączyły zaprzyjaźnione ekipy z Pionek, Warki oraz Stężycy. – Nowy sezon powitany został według nowej „świeckiej” tradycji w konwencji Morsjańskich Dziadów – mówili organizatorzy wydarzenia, które odbyło się na terenie Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu.

– Tradycja taka się wywiązała, że to już trzecie nasze spotkanie i otwarcie sezonu, troszkę zrobione w konwencji staropolskich dziadów. Każdy przebiera się za postacie trochę straszne, trochę śmieszne. W tym roku zdarzyło się tak, ku mojemu zaskoczeniu, uciesze, do tej  pory jestem zaskoczony ilością ludzi w wodzie, bo postanowili rozpocząć sezon z nami. Morsy z Pionek, morsy ze Stężycy i pierwszy raz na naszej ziemi, w naszej wodzie Wareckie morsy. Super, że wiąże się nowa świecka tradycja, wszyscy się odwiedzamy na rozpoczęciach sezonu, jestem zaskoczony niesamowicie i pełen nadziei, że mam nadzieję, że tak to będzie wyglądało w kolejnych sezonach. – mówił przedstawiciel Morsjan z Kozienic Emil Madejski

Po krótkiej rozgrzewce przyszedł czas na wejście do wody. Z uśmiechem na twarzy, fani zimnej zimnych kąpieli oficjalnie rozpoczęli sezon.  

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content