23,8 C
Kozienice
niedziela, 14 sierpnia, 2022
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

[FOTORELACJA] Zagrali dla kozienickiego hospicjum. II Wakacyjny Piknik Rodzinny już za nami

Popularne


Niesprzyjające warunki atmosferyczne nie przeszkodziły miłośnikom siatkówki uczestnictwa w II wakacyjnym pikniku rodzinnym. Organizatorem wydarzenia był Kozienicki Klub Siatkówki

30 lipca, na boiskach do plażówki Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu odbył się rodzinny piknik, którego organizatorem był KKS Kozienice. Do wspólnej rywalizacji zgłosiło się blisko 40 zawodników i zawodniczek.

Oficjalnej inauguracji zawodów dokonali: Krzysztof Jeziorowski i Rafał Bąk z KKS-u, Burmistrz Gminy Kozienice Piotr Kozłowski oraz przedstawiciele Kozienickiego Hospicjum Krzysztof Reczek i Jadwiga Ożarowska. – Życzę wszystkim uczestnikom jak najlepszych wyników i przede wszystkim dobrej zabawy – mówił burmistrz Piotr Kozłowski.

Turniej podzielony był na dwie kategorie. W grupie I nie mogli grać zawodowcy, tj. siatkarze zgłoszeni do rozgrywek MWZPS oraz PZPS w sezonie 2021/22; druga grupa nie miała ograniczeń. Grano systemem brazylijskim, czyli dopiero druga przegrana eliminowała z dalszej gry. Pary meczowe wyłoniono w drodze losowania. W I grupie grało 5 ekip, w II – 14.

 

Wśród ekip, które zgłosiły akces gry nie mogło zabraknąć reprezentantów KKS-u. Pod siatką pojawili się Michał Koryciński, Wojciech Ranecki, Robert Głogowski, Krzysztof Jeziorowski. Co ciekawe, ten ostatni wystąpił w parze z Burmistrzem Gminy Kozienice Piotrem Kozłowskim.

Rywalizacja była prowadzona jednocześnie na obu boiskach. Grano po jednym secie, do 21 punktów (na przewagi). Półfinały, mecz o III miejsce i o I miejsce grano do dwóch setów, do 15.

W międzyczasie na wszystkich chętnych czekał grill, a na dzieci dmuchany plac zabaw, wata cukrowa oraz różnego rodzaju konkursy z nagrodami, przygotowane przez organizatorów. W trakcie turnieju prowadzona była również zbiórka na rzecz Kozienickiego Hospicjum, przeprowadzono specjalną loterię charytatywną. Do wygrania były m.in. gadżety klubowe oraz nagrody od sponsorów i organizatorów. Ciekawostką były koszulki radomskich klubów siatkarskich (Czarnych i Radomki), opatrzone autografami. Koszulki zostały przekazane przez posła Andrzeja Kosztowniaka.

W trakcie pikniku zebrano około 1500 zł na rzecz Kozienickiego Hospicjum! Dziękujemy wszystkim darczyńcom.

 

Byli najlepsi

Turniej rozgrywany był z krótkimi przerwami, spowodowanymi przez opady deszczu. Mimo to, udało się go dograć do końca. O godz. 15.30 zakończyły się rozgrywki amatorów, o 17:15 – profesjonalistów.

W grupie I zwycięstwo zapewniła sobie para Kamil Szubarczyk / Michał Szubarczyk. Za nimi uplasowali się Dawid Tomczak / Piotr Tomczak oraz Oliwia Sucherman / Julia Strojek, a dalej Zuzanna Dropia / Angelika Gola i Natalia Sucherman / Dariusz Sucherman.

Za koordynację i organizację pikniku odpowiadali Krzysztof Jeziorowski i Rafał Bąk.

Bardzo emocjonujący finisz turnieju zobaczyliśmy w grupie II. Tu w wielkim finale, ale tym razem po dwóch stronach siatki, spotkali się ubiegłoroczni zwycięzcy – Michał Koryciński i Bartłomiej Gajdek. Tym razem „Korek” grał w parze z Sylwestrem Jankiem, a Gajdek z Piotrem Filipowiczem. Do wyłonienia zwycięzców potrzebny był tie-break. Podobnie trzech setów potrzeba było w meczu o III miejscu.

Ostatecznie po zwycięstwo sięgnął duet Gajdek / Filipowicz, wygrywając pierwszego i trzeciego seta w starciu z Korycińskim / Jankiem. Podium domknął team Michał Berent / Karol Ślażyński, który pokonał zespół Leszek Cholewa / Paweł Fiutka. Ponadto, podobnie jak rok temu, Bartłomiej Gajdek został wybrany MVP zawodów.

Gorące podziękowania

Piknik wsparli: Gmina Kozienice, Enea, Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu, BAKO Clima, PComp3000.pl, WOJTPOL, Kraina Zabawy, Restauracja Nad Jeziorem, METPOL, ENAP, WIRCON, SKOK Energia, BRAD-CAR Auto Service, GEERS, Piekarnia Graham, LOPENO, Mac Trans, Solidarność oraz Kodix. Medialnie wydarzenie wsparły: Kozienice24.pl, Radio Plus Radom oraz Kronika Kozienicka.

Serdecznie dziękujemy wszystkim partnerom i sponsorom! Podziękowania kierujemy również do Pana Posła Andrzeja Kosztowniaka za wsparcie turnieju.

 źródło: Mariusz Basaj / Enea KKS Kozienice/Julia Grotkowska/Kozienice24.pl

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane