26,3 C
Kozienice
środa, 24 lipca, 2024

[FOTORELACJA/WIDEO] Blisko 200 zawodników wystartowało w biegu IX ENEA Energetyczna Dycha Kozienice 2022

Popularne

Warto przeczytać

Poziom biegu stale wzrasta. W sobotę 17 września odbyła się IX edycja popularnego w Kozienicach i całym regionie  bieg na dystansie 10 kilometrów. Sponsorem głównym wydarzenia była Enea Wytwarzanie.

W tym roku na udział w biegu zdecydowało się blisko 190 osób. – Bardzo dobra frekwencja, muszę powiedzieć, jestem pozytywnie zaskoczony. W poprzednich latach było to trochę ograniczone ze względu na covid. Myślę, że w ciągu ostatnich 5 lat, najlepsza frekwencja, około 190 uczestników. Bardzo się cieszymy. Sponsorem głównym i tytularnym jest Enea, która zwróciła się do nas z propozycją czy jako stowarzyszenie nie zorganizowalibyśmy tego wydarzenia. – mówił Krzysztof Zając, prezes Kozienickiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych, organizator wydarzenia.

Podobnie jak w latach ubiegłych start biegu rozpoczął się przy ul. Jeziornej w Kozienicach. Uczestnicy biegu dalej pobiegli przez Cudów, Holendry Kozienickie, Holendry Piotrowskie, Majdany, Opatkowice ulicą Zdziczów,  by zakończyć rywalizację na mecie, która znajdowała się w alejce wjazdowej za bramą Ośrodka Sportu i Rekreacji KCRiS. Partnerem tego wydarzenia było Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu.

Najlepszym zawodnikiem tegorocznego biegu był Mateusz Kaczor z RLTL Optima Radom, który przekroczył linię mety z czasem 30 minut i 41 sekund. Drugie miejsce zajął Dragan Aleksander z KKL Kielce, natomiast trzeci na podium stanął Starżyński Andrzej z Końskowoli.

Najszybszą kobietą kategorii „open” okazała się Jarząbek Sabina z KKL Kielce, która przekroczyła linię mety z czasem 35:26. Wszyscy uczestnicy sobotniego biegu otrzymali od organizatorów pamiątkowy medal oraz dyplom. Nagrody otrzymali również zawodnicy różnych kategorii wiekowych.

– Mamy dość dużo kategorii wiekowych, oczywiście w kategorii open, są nagrody finansowe, statuetki oraz okolicznościowe dyplomy. Nagrody w tej kategorii, są to nagrody finansowe w wysokości 500, 400 i 300 złotych. Nagrodziliśmy również seniora i seniorkę biegu. Wiem, że byli u nas ponad 70-latkowie. Najstarszą zawodniczka była Marta Mikołajczyk z Warki, zaś najstarszym zawodnikiem Zbigniew Pawłowski. W klasyfikacji wyróżniliśmy również „Najliczniejszą drużynę biegu” oraz „Najbardziej Energetyczne drużyny” tj. 1. Czarnecki Run Team, 2. WKZ BBL Kozienice, 3. Biegiem Radom. Była także klasyfikacja najszybszych mieszkańców Gminy Kozienice, którymi zostali Grzegorz Sobczyk i Anna Chołuj. dodał Krzysztof Zając

Po skończonym biegu odbyła się uroczysta dekoracja zwycięzców Energetycznej Dychy, którzy otrzymali nagrody pieniężne, medale oraz nagrody rzeczowe.

Wyniki OPEN – https://chronotex.pl/wp-content/uploads/Wyniki-OPEN-340.pdf

Wyniki OPEN K/M – https://chronotex.pl/wp-content/uploads/Wyniki-OPEN-K.M-332.pdf

Wyniki kategorii wiekowych – https://chronotex.pl/wp-content/uploads/Wyniki-kategorii-wiekowych-211.pdf

Wyniki mieszkańców gminy Kozienice – https://chronotex.pl/wp-content/uploads/Wyniki-mieszkancow-gminy-Kozienice.pdf

Wyniki pracowników grupy kapitałowej Enea – https://chronotex.pl/wp-content/uploads/Wyniki-pracownikow-grupy-kapitalowej-Enea.pdf

Wyniki drużyn – najszybsza drużyna – https://chronotex.pl/wp-content/uploads/Wyniki-druzyn-najszybsza-druzyna-1.pdf

Wyniki drużyn – najliczniejsza drużyna – https://chronotex.pl/wp-content/uploads/Wyniki-druzyn-najliczniejsza-druzyna-1.pdf

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content