26,3 C
Kozienice
środa, 24 lipca, 2024

Fisz Emade Tworzywo zagra w Kozienickim Domu Kultury

Popularne

Warto przeczytać

To będą zaduszki muzyczne w kapitalnym klimacie. W czwartek, 3 listopada, w Kozienickim Domu Kultury wystąpi zespół Fisz Emade Tworzywo.

Fisz Emade Tworzywo to projekt zainicjowany z inicjatywy rapera Bartosza „Fisza” Waglewskiego oraz jego brata, producenta muzycznego Piotra „Emade” Waglewskiego.

– Grupa powstała na początku lat dwutysięcznych i nie ma przesady w stwierdzeniu, że to jeden z najważniejszych zespołów na polskim rynku fonograficznym. W ciągu 20 lat wydali 10 płyt utrzymanych w stylistyce około hiphopowej. Bracia Waglewscy jako pierwsi w polskim hip hopie wprowadzili miękkie brzmienia i teksty, a od samego początku stale artystycznie eksperymentują, zachowując przy tym wysoką jakość i zaangażowanie – mówi Dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira kozłowska.

Ich najnowszy album, „Ballady i Protesty” to mocny powrót do korzeni muzycznej podróży zespołu do lat 90., w których rozwijała się tak zwana muzyka miasta – hip hop czy elektronika.

– To sentymentalna opowieść o brzmieniach, które były inspiracją i wskazały drogę poszukiwań. Ale przede wszystkim to płyta sprzeciwu. Pełna niezgody na infantylną, agresywną, czarno-białą politykę, na omijanie w życiu publicznym tak ważnych tematów jak prawa człowieka czy zmiany klimatyczne. Jak zawsze u Fisza wszystko przekazane jest w mocnych tekstach – dodaje Elwira Kozłowska.

Album „Ballady i Protesty” został uznany przez krytyków za jeden z najlepszych albumów 2021 roku, a utwory z tej płyty usłyszymy na żywo w Kozienicach.

Na koncert zapraszają Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka. Szczegółowe informacje na www.dkkozienice.pl.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content