0,8 C
Kozienice
piątek, 9 grudnia, 2022
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Europejski Dzień Sportu Szkolnego 2022 – międzynarodowe wydarzenie w PSP im. BCh w Ursynowie

Popularne

30 września w szkołach z całej Europy i ze świata świętowaliśmy Europejski Dzień Sportu Szkolnego (ESSD – European School Sport Day). Ideą ESSD jest celebracja i promocja aktywności fizycznej wśród uczniów.

Europejski Dzień Sportu Szkolnego to międzynarodowe święto ruchu w szkołach, będące częścią Europejskiego Tygodnia Sportu – kampanii realizowanej pod hasłem #BeActive (bądź aktywny). Ideą ESSD – jest celebracja i promocja aktywności fizycznej wśród uczniów. Wydarzenie organizowane jest cyklicznie od 2015 roku w ostatni piątek września na terenie całej Europy, a także kilku krajów Azji, Afryki i Ameryki Południowej. W tym roku do wydarzenia w Polsce zgłosiło się niemal 1000 placówek! Jedna z nich była Publiczna Szkoła Podstawowa im. Batalionów Chłopskich w Ursynowie (gm. Głowaczów). Z okazji tego specjalnego święta uczniowie poszczególnych klas oraz oddziałów przedszkolnych uczestniczyli w wielu atrakcyjnych zabawach ruchowych, zdobywali odznaki  super sportowców i świetnie się bawili uczestnicząc w zajęciach edukacyjnych poświęconych integracji polsko-ukraińskiej.

Partner wydarzenia – Akademia Krokieta i Lamy już po raz drugi przygotowała wyjątkowy harmonogram dnia – RUCHOWY PLAN LEKCJI, czyli zestaw gotowych filmów z edukacją w ruchu, dzięki którym dzieci  z polski i Ukrainy mogły wzajemnie uczyć się o swoich krajach – ich kulturze, języku i geografii. Bo w ruchu już teraz rozumiemy się doskonale! 

Każda placówka, która weźmie udział w wydarzeniu otrzyma certyfikat uczestnictwa, a dla najbardziej zaangażowanych dodatkowo przewidziano atrakcyjne nagrody.

źródło: PSP im. BCh w Ursynowie

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content