26,3 C
Kozienice
środa, 24 lipca, 2024

ELEKTROWNIA NA WEEKEND

Popularne

Warto przeczytać

W najbliższy weekend w Elektrowni można nadal oglądać prace Moniki Chlebek, Dawida Czycza i Wiktora Gałki.

Wystawa „Suma naszych pragnień” w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu jest prezentacją twórczości trojga wyjątkowych artystów młodego pokolenia o już ugruntowanej pozycji w przestrzeni polskiej sztuki.

Monika Chlebek zwraca uwagę na znaczenie rzeczy „zwykłych”, obecnych obok nas w codziennym życiu, często niezauważalnych, a jednak jakże ważnych. Wiktor Gałka pochyla się nad koncepcją cyfrowych przestrzeni jako żywych „ekosystemów danych”. Opowiada o nowych, elektronicznych środowiskach, w których zanurzamy się coraz głębiej oraz o tym, jak w coraz szybciej digitalizującym się świecie ulegają przemianom nasze relacje z naturą. Alegoryczne malarstwo Dawida Czycza to ogromne, gęste sceny, w których narracja jest uparcie nieuchwytna. Postacie łączą się w zwarte kompozycje, jednocześnie pozostają oddzielone od siebie. Ironicznie przekonuje nas, że „życie to rozrywka”.

Artyści przenikliwie i inteligentnie zadają pytanie: „Czym są dzisiaj nasze pragnienia?”.

Wystawa czynna do 12 marca 2023 roku.

Grupy zorganizowane mogą skorzystać ze zwiedzania ekspozycji z przewodnikiem.

Wystawa czynna piątek: 10.00 – 18.00 (w piątki wstęp na wystawy bezpłatny)

Sobota – niedziela: 12.00 – 18.00


 

Z kolei sympatyków kina studyjnego zapraszamy na komedię obyczajową pt. „PLAN NA MIŁOŚĆ”. Film opowiada historię Zoe, poszukującej prawdziwej miłości dokumentalistki, która szuka jej w aplikacjach randkowych, niestety z niepowodzeniem, co bardzo niepokoi jej matkę. Jest i Kazim, sąsiad i przyjaciel z dzieciństwa, który uważa, że sposób na miłość to małżeństwo zaaranżowane przez rodziców. Wkrótce para wybiera się na wspólną podróż do Londynu, gdzie Kazim ma poznać swoją wybrankę. 

Seanse: piątek – sobota (24 i 25.02), godz.17.45, niedziela (26.02), godz.20.00

Druga dobra pozycja w kinie studyjnym Elektrowni to dramat muzyczny pt. „TÁR”, z nominowaną do Oscara – Cate Blanchett ( pozostałe 5 nominacji: zdjęcia, montaż, najlepszy film, reżyseria, scenariusz). Wszechstronna, wybitnie utalentowana artystka zdaje się wieść perfekcyjne życie. Podziwiana w środowisku sztuki, oklaskiwana na międzynarodowych scenach zawodową karierę łączy z rodzinną codziennością. Jednak nawet w idealnie skomponowanym świecie da się usłyszeć fałszywe nuty.

Seanse: piątek – sobota (24 i 25.02), godz.19.45, niedziela (26.02), godz.17.15

Rodziców z dziećmi zapraszamy na film przygodowy (dubbing) pt. „Świat Bustera’.

Jedenastoletni Buster uwielbia swoje życie. Jest urodzonym optymistą, który wie, że czasem życie rzuca kłody pod nogi, ale przy odrobinie magii i dużej dawce miłości ostatecznie ze wszystkim można sobie poradzić. Zawsze chętnie pomaga młodszej kulejącej siostrze, rodzicom i swojemu dobremu przyjacielowi, panu Larsenowi, który tak jak Buster jest „mistrzem magii”. Tego lata chłopak ma nadzieję zostać gwiazdą pokazu talentów, ale jednocześnie ma całkiem sporo na głowie…

Seanse: piątek – sobota (24 i 25.02), godz.13.45

Szczegółowy kalendarz projekcji kina na stronie: www.mcswelektrownia.pl

Informacje pod nr tel. (48) 383 60 77, (48) 386 16 60

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content