25,2 C
Kozienice
niedziela, 16 czerwca, 2024

Dzieci i młodzież z Kozienickiego Domu Kultury kończą rok artystyczny. Na finał pochwalą się swoimi talentami

Popularne

Warto przeczytać

Dobiega końca rok artystyczny 2023/24 Akademii Szerokich Horyzontów Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka. Jego uroczyste zakończenie zaplanowano na czwartek, 20 czerwca, na godz. 17.00. Będzie to okazja do prezentacji twórczości podopiecznych domu kultury i podsumowania ich całorocznej pracy. 

– Akademia Szerokich Horyzontów to cykl zajęć stałych i warsztatów dla dzieci oraz młodzieży, które w Kozienickim Domu Kultury odbywają się od początku października do końca maja.  Obejmuje ona najróżniejsze sekcje, m.in. taneczne, wokalne, fotograficzne, plastyczne, aktorskie i inne. Każdego roku dbamy o to, by nasi podopieczni mogli rozwijać się w interesujących ich kierunkach – wyjaśnia Dyrektorka Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Po miesiącach twórczej pracy przyszła pora na podsumowanie efektów. W trakcie uroczystego zakończenia roku artystycznego 2023/24 wystąpią soliści, zespoły oraz grupy działające w Kozienickim Domu Kultury: wokaliści oraz tancerze (grupa teatralna prezentowała się już w maju). Ponadto, zaprezentowana zostanie wystawa „Z pracowni ASzH”, na której zobaczymy prace grup artystyczno-plastycznych oraz fotograficznej.

Co na wystawie?

Wystawa zostanie zaprezentowana w sali na rogu Centrum Kulturalno-Artystycznego. Zobaczymy na niej prace powstałe pod okiem instruktorów: Agnieszki Milczarczyk („Mała grafika” i „Twórcze podróże”), Agnieszki Bieńkowskiej („Mała Sztuka”), Wojciecha Stachurskiego („Nauka podstaw rysunki i malarstwa”), Patrycji Dąbrowskiej („Kreatywna plastyka”), Karoliny Majewskiej-Nowak („Strefa szycia)”, Ewy Stępień („Szydełkowanie dla początkujących”) oraz Anny Basaj („Fotomigawki”).

– „Z pracowni ASzH” to projekt, który realizujemy w Kozienickim Domu Kultury już od kilku lat i sukcesywnie go rozbudowujemy. Już teraz wiemy, że tegoroczna wystawa będzie rekordowa pod względem liczby autorów oraz ich prac. Zobaczymy twórczość młodych uczestników aż ośmiu różnych kursów i warsztatów, w sumie kilkudziesięciu osób. Będą to prace plastyczne, ale też rękodzielnicze oraz fotografie. Będzie pięknie i różnorodnie – dodaje Elwira Kozłowska.

Pobierz bezpłatne wejściówki

Wydarzenie zaplanowano na czwartek, 20 czerwca, na godz. 17.00, w Centrum Kulturalno-Artystycznym. Wstęp wolny, ale obowiązują nieodpłatne wejściówki. Te będą wydawane w kasach KDK:

– w dniach 8-14 czerwca – posiadaczom „Kozienickiej Karty Mieszkańca”;

– od 15 czerwca (do dwóch sztuk dla jednej osoby) – pozostałym chętnym, o ile pula wolnych miejsc nie zostanie wcześniej wyczerpana. 

Wydarzenie objęte jest częściową rezerwacją. Liczba miejsc ograniczona. Szczegółowe informacje dostępne są na www.dkkozienice.pl. Na wydarzenie zapraszają Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content