26,9 C
Kozienice
niedziela, 14 sierpnia, 2022
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Drzewa w obrazach zaklęte. Wkrótce otwarcie nowej wystawy w Kozienickim Domu Kultury

Popularne

„DrzewoStany” to tytuł wystawy malarstwa Edyty Gałan, którą wkrótce będzie można oglądać w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka. Jej otwarcie zaplanowano na piątek, 12 sierpnia, w sali wystawowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach. Początek wernisażu o godz. 17.00.

Edyta Gałan pochodzi z Krynic k. Zamościa. Uczęszczała do zamojskiego liceum plastycznego, a także studiowała na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, ze specjalizacją „Grafika”. Po zakończeniu studiów zajmowała się rękodziełem artystycznym, odnawianiem mebli i malowaniem dekoracyjnym ścian. W 2020 roku wróciła do malarstwa, a swoją twórczość prezentuje na indywidualnych wystawach.

– Jednym z najważniejszych tematów w twórczości Edyty Gałan są drzewa. Jak przyznaje artystka, miłość do nich zaczęła się jeszcze w czasach dzieciństwa podczas samotnych wędrówek. Malarka uwielbia przyglądać się drzewom, słuchać ich i malować je – mówi Dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Na wystawie w Kozienickim Domu Kultury zobaczymy malarską wizję ukochanych drzew autorski. Wernisaż zaplanowano na piątek, 12 sierpnia, na godz. 17.00 w sali wystawowej Centrum Kulturalno-Artystycznego. Dodatkowo wydarzenie będzie transmitowane na fanpage’u Kozienickiego Domu Kultury na portalu Facebook (facebook.com/kozienickidomkultury).

– Serdecznie zachęcam zarówno do udziału w wernisażu, jak i do odwiedzenia wystawy w późniejszym terminie. Warto pamiętać, że w trakcie uroczystego otwarcia będzie okazja do spotkania z autorką prac i zadania jej pytań nt. prezentowanych prac – dodaje Elwira Kozłowska.

Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających do 16 października 2022 roku.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane