0,8 C
Kozienice
piątek, 9 grudnia, 2022
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Budowa tej drogi gminnej w Brzózie to konieczność. Dziś podpisano umowę na ponad 600 tysięcy wsparcia z samorządu województwa mazowieckiego

Popularne

Budowa świetlic wiejskich w Odechowcu i Sołtykowie czy budowa drogi gminnej w miejscowości Brzóza to inwestycje, które będą realizowane dzięki wsparciu samorządu województwa mazowieckiego. Władze Mazowsza przeznaczyły na ten cel 2,6 mln zł w ramach programu Mazowsze dla równomiernego rozwoju. Dziś umowy z beneficjentami podpisał wicemarszałek Rafał Rajkowski. W spotkaniu wziął również udział radny województwa mazowieckiego Leszek Przybytniak.

Wicemarszałek województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski, podkreśla jak ważnym programem jest „Mazowsze dla równomiernego rozwoju”.

– To największy realizowany przez nas program wsparcia. Samorządowcy pokazali, że dobrze znają potrzeby mieszkańców. Złożyli setki dobrych wniosków. W tym roku to ponad 207 mln zł dofinansowania na realizację ponad 100 istotnych dla gmin i ich mieszkańców przedsięwzięć.

W Brzózie powstanie nowa droga

Budowa drogi gminnej, ul. Długiej w miejscowości Brzóza w gminie Głowaczów jest konieczna ze względu na jej zły stan techniczny. W ramach inwestycji planowane jest wykonanie odcinka o długości blisko kilometra jezdni o nawierzchni asfaltowej, pobocza i zjazdów gospodarczych ulepszonych kruszywem. Odwodnienie drogi będzie odbywać się poprzez spadki poprzeczne do przyległych rowów przydrożnych. Droga łączy się z drogą krajową nr 48 i stanowi dojazd do stacji uzdatniania wody oraz okolicznych gospodarstw.

– Miło było gościć w dniu dzisiejszym Wicemarszałka Województwa Mazowieckiego Rafała Rajkowskiego oraz Radnego Sejmiku Województwa Mazowieckiego Leszka Przybytniaka w Urzędzie Gminy Głowaczów. Mazowsze dla równomiernego rozwoju” to największy program wsparcia realizowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, tym bardziej jest nam miło, iż Gmina Głowaczów znalazła się na liście beneficjentów. Bardzo dobra współpraca pomiędzy Województwem Mazowieckim a Gminą Głowaczów, którą również podkreślił w swojej wypowiedzi Wicemarszałek Rafał Rajkowski owocuje aktywnym wsparciem ze strony Urzędu Marszałkowskiego, za co składamy serdeczne podziękowania. – zapewnia wójt Gminy Głowaczów Hubert Czubaj

Koszt inwestycji: 1 000 031,88 zł, wnioskowana kwota dotacji: 600 019,13 zł, planowany okres realizacji: 2022.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content