27,3 C
Kozienice
wtorek, 21 maja, 2024
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Brawa dla Zuzanny. Młoda zawodniczka KKS-u zajęła 4. miejsce na Mazowszu!

Popularne

Warto przeczytać

Zuzanna Bloch z Enei KKS-u Kozienice zajęła czwarte miejsce na I Mistrzostwach Mazowsza Singli. Zawody rozegrano w niedzielę, 13 listopada. Oprócz Zuzi, nasz zespól reprezentowała również Nikola Szewc.

Turniej odbył się w Nadarzynie i były to pierwsze Mistrzostwa Mazowsza w kategorii singli. Zawody skierowane były do chłopców i dziewcząt z roczników 2013 oraz młodszych. KKS reprezentowały Nikola Szewc oraz Zuzanna Bloch. Konkurencja byłą ogromna, bo do rywalizacji przystąpiło blisko 120 dziewcząt z całego województwa. Zawodniczki zostały podzielone na 8 czternastoosobowych grup. Mecze rozgrywane były każdy z każdym do 11 punktów. Najlepsze dwie zawodniczki z każdej grupy awansowały do rundy finałowej.

Nikola Szewc znalazła się w grupie C. Po nieco nerwowym początku, Nikola z meczu na mecz grała coraz pewniej. Niestety dwie nieznaczne porażki (10:11) na początku rywalizacji oraz trzeci przegrany mecz, jak się później okazało z wicemistrzynią Mazowsza, pozbawiły ją awansu do dalszej rundy. Turniej zakończyła na trzecim miejscu w swojej grupie.

Nieco lepiej w turniej weszła druga podopieczna Janusza Rdułtowskiego – Zuzia Bloch, która pewnie ogrywała kolejne rywalki, doznając tylko jednej porażki w grupie (z zawodniczką z Nieporętu). Wywalczyła awans do rundy finałowej (2 grupy po osiem zawodniczek). Z ośmiu zawodniczek tylko pierwsze cztery miały zagwarantowaną grę o miejsca 1-8. Na tym etapie rozgrywek poziom był już bardzo wysoki, wiele meczy kończyło się minimalną wygraną jednej bądź drugiej zawodniczki. Po wielu bardzo emocjonujących meczach Zuzia, wygrywając pięć z siedmiu meczy zajęła 2. miejsce w grupie i awansowała do półfinału. Tam zmierzyła się z zawodniczką z 1. miejsca 2 grupy finałowej. Mimo ambitnej postawy, nie udało się awansować do finału.

W meczu o 3. miejsce nasza młoda zawodniczka po raz drugi tego dnia zmierzyła się z koleżanką z Nieporętu. Niestety po raz drugi lepsza okazała się rywalka. Zuzia ostatecznie zajęła 4. miejsce, co niewątpliwie jest ogromnym sukcesem, biorąc pod uwagę ilość dziewczyn, które wystartowały w zawodach. Gratulujemy!

 

źródło:KKSKozienice.pl

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content