Dzisiaj jest środa, 12 sierpnia 2020 r., 225 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Dodaj tekst
Nazywam się Pawlewska Jowita i jestem administratorką serwisu, gdzie główną tematyką są kwestie dotyczące języków obcych. Niedługo chcę wprowadzić na rynek nowe usługi i produkty. Z tego powodu będę potrzebować wsparcia zdalnej asystentki.

Czytaj więcej (dodano: 15-01-2018, odsłon: 925)


Kolejne sensacyjne odkrycie polskiego lekarza – zagadka raka rozwiązana! Technologie VIP Adaptacji (VIP Dostrojenia) szansą na jego pokonanie!
VIP metoda eliminacji raka i innych nowotworów – czy jednak ludzkość i jej elity do niej dorośli?

Czytaj więcej (dodano: 04-04-2017, odsłon: 1959)
Systemów zabezpieczeń jest obecnie dość dużo. Dotyczy to zresztą nie tylko mieszkań prywatnych, ale i a może nawet przede wszystkim przedsiębiorstw. Jedną z możliwości jest rzecz jasna monitoring, po który przedsiębiorcy sięgają dziś bardzo często i w zasadzie trudno jest znaleźć firmę, która nie zdecydowała się jeszcze na montaż kamer. Co zatem przemawia właśnie za monitoringiem?

Czytaj więcej (dodano: 22-02-2017, odsłon: 1123)
CZYM SĄ PROFILE GENETYCZNE NA WYNIKU Z ANALIZY OJCOSTWA?
Ostatnio na własnej skórze miałam okazję przekonać się jak trudnym zagadnieniem jest wybór laboratorium analitycznego do wykonania testu na ojcostwo. Możliwości testów są tak różnorodne, że można się w tym wszystkim zgubić. Stało się oczywistym że przy wyborze punktu medycznego do analizy pokrewieństwa należy zwrócić uwagę na kilkanaście ważnych elementów. Należy np. wywiedzieć się czy wyniki zawierają charakterystyczne układy alleli uczestników badania. Dlaczego? Za moment się tego dowiemy.

Co to jest profil genetyczny?

Profil genetyczny uważa się za swego rodzaju „genetyczny odcisk palca”. Jest on charakterystyczny dla każdego z nas. Informuje nas to o tym, że nie ma dwóch osób o takim samym profilu – odstępstwo stanowią jedynie bliźniacy monozygotyczni. Profil ten przekazuje informacje o obszarach na DNA, które analizowano oraz o przyporządkowanych im wartościach liczbowych. Każdy z tych regionów – określanych często markerami, układami STR lub loci – posiada swoją indywidualną nazwę. Do niedawna większość laboratoriów genetycznych badała 16 markerów genetycznych. Ostatnimi czasy kilka cenionych laboratoriów wykonujących test na ojcostwo rozszerzyło wspomniany zakres do 24.

Profil genetyczny na sprawozdaniu z testu na ustalenie ojcostwa

Podczas poszukiwań najkorzystniejszej dla siebie opcji spostrzegłam, że nie wszystkie laboratoria wykonujące testy na ojcostwo rozszerzają swoje wyniki o profile genetyczne. Czy faktycznie są one aż tak istotne, czy może jest to tylko odpowiedni pretekst do zwiększenia ceny za badanie?

Każda analiza DNA w kierunku ustalenia ojcostwa opiera się na zestawieniu wspomnianych już wcześniej profili genetycznych. W oparciu o ich porównanie ojcostwo jest potwierdzone z prawdopodobieństwem bliskim 100% lub wykluczone ze 100% pewnością. Wynik w którym nie ma profili genetycznych stanie się niewątpliwie mniej miarodajny. Pacjent, który go dostanie nie będzie wiedział na bazie czego ojcostwo było ustalone. W razie jakichkolwiek zastrzeżeń nie posiada też szansy na jego sprawdzenie (np. w innym laboratorium). Dokument wzbogacony o profile genetyczne zezwoli natomiast na podjęcie późniejszych decyzji, np. dołączenie do testu jeszcze jednej osoby.

Jak łatwo zauważyć przesłanek przemawiających za koniecznością umieszczania profili genetycznych na wyniku badania ojcostwa jest wiele. Pewność uzyskanego wyniku, a nie cena testu, stanie się w tym przypadku sprawą nadrzędną. Test na ojcostwo warto więc zlecić tylko akredytowanemu laboratorium diagnostycznemu.

Artykuł inspirowany informacjami z [url=http://www.genomio.pl/]www.genomio.pl[/url] i
[url=http://www.medicogen.com/]www.medicogen.com[/url]


(dodano: 23-03-2016)
Sądowe badanie ojcostwa
Sądowe badanie ojcostwa wymaga – w przeciwieństwie do testu domowego – użycia określonych procedur zgodnych ze wzorcami narzuconymi przez polskie sądownictwo.

Żeby wynik testu wykonywanego w celu potwierdzenia lub wykluczenia ojcostwa konkretnego mężczyzny, mógł zostać uznany przez sąd za niepodważalny oraz zgodny z aktami prawnymi dowód w sprawie, muszą zostać spełnione pewne warunki, należą do nich:

Konieczność wzięcia udziału w badaniu 3 osób. Jeśli dziecko jest nieletnie to domniemanego ojca, dziecka oraz matki, przy czym w przypadku, jeżeli dziecko posiada innych prawnych opiekunów wymagane jest okazanie zezwolenia jego prawnych opiekunów na przeprowadzenie analizy.
Obowiązek weryfikacji tożsamości wszystkich osób biorących udział w badaniu odbywa się poprzez przedstawienie odpowiednich dokumentów (dowodu osobistego, bądź paszportu), w przypadku małoletniego dziecka takim dokumentem jest skrócony odpis aktu urodzenia.
Potrzeba przyjechania do odpowiedniej placówki analitycznej, w której materiał biologiczny przeznaczony do badania, zabezpieczony zostanie w obecności lekarza specjalisty lub analityka medycznego, przeszkolonego i upoważnionego przez biegłego sądowego. Istnieje konieczność stworzenia protokołu z całego zdarzenia.
Jak wygląda analiza?

Informacyjne testy ojcostwa, jak też te zlecane na potrzeby sądu są absolutnie wiarygodne i bez wpływu na zdrowie. Sądowa ekspertyza nie wymaga udokumentowania żadnego skierowania, wystarczy tylko skontaktować się z odpowiednią placówką analityczną. Próbki do analizy pozyskuje się poprzez wzięcie wymazu z wewnętrznej strony policzka przy pomocy sterylnej wymazówki, zakończonej bawełnianą nasadką. Cała procedura trwa zaledwie kilka minut. Czas oczekiwania na rezultat badania jest stosunkowo niedługi i zajmuje klika dni roboczych. Zestaw dokumentów wzbogaconych autentyczną ekspertyzą biegłego sądowego, ukończony jest z reguły w przeciągu około 2 tygodni. Osoba badana zlecająca badanie pokrewieństwa ma również możliwość wyboru sposobu otrzymania wyniku. Informacje o analizie może otrzymać drogą pocztową, na podany adres domowy, e-mailowo, telefonicznie lub też udać się po wynik do placówki partnerskiej, w której zlecone zostało analizowanie próbek.

(dodano: 23-03-2016)
Przyśpieszony test na ustalenie ojcostwa
Przyśpieszony test na ustalenie ojcostwa – wynik gotowy już w 48 godzin?


Czas realizacji badania ojcostwa bywa różny w zależności od placówki badawczej. Standardowo wynosi on w przybliżeniu od pięciu do czternastu dni roboczych. Pewne placówki mogą wydać jednoznaczny wynik testu w jeszcze krótszym czasie, nawet od trzech do pięciu dni. Sytuacje życiowe klientów są czasem trochę trudne. Nie rzadko osobom zamawiającym zależy na znacznie szybszym rozstrzygnięciu kwestii wyniku testu dotyczącego ojcostwa.

Wynik testu na ustalenie ojcostwa już w niespełna dwie doby!

Chcąc podołać oczekiwaniom pacjentów, laboratoria zaczęły umieszczać w swoich ofertach testy realizowane w trybie przyspieszonym. Dzięki nim zleceniodawca może uzyskać wynik testu ojcostwa tylko w dwie doby. Decydując się na wymienioną możliwość musimy być mimo wszystko przygotowani na to, że za test zapłacimy trochę więcej. Warto jednak z niej skorzystać, jeśli zdecydowanie zależy nam na niedługim czasie (bo np. wyjeżdżamy za granicę i chcielibyśmy, rozwikłać kwestię tuż przed wyjazdem), a jesteśmy w stanie przeznaczyć wyższą kwotę pieniędzy na badanie.


Dlaczego ekspresowy badanie genetyczne ojcostwa kosztuje więcej?

Wykonanie testu materiału genetycznego na ojcostwo z perspektywy samego zleceniodawcy jest dziecinnie łatwe. Jego uczestnictwo w w tej procedurze ogranicza się bowiem do kilku działań, w zasadzie powiązanych ze zleceniem analizy oraz ewentualnie pobraniem materiału biologicznego (choć i w tej sprawie pomóc mu mogą fachowcy). Z punktu widzenia instytucji taka genetyczna analiza jest wbrew pozorom czasochłonnym, składającym się z kilku etapów procesem, który wymaga dużego nakładu pracy. Zaangażowanie personelu medycznego jest jeszcze większe, gdy wynik analizy powinien być opracowany w trakcie dwóch dni roboczych od otrzymania materiału do badań.

Badanie ojcostwa

Wiele zleceniodawców może mieć zastrzeżenia, że analizowanie materiału genetycznego wykonane w krótkim czasie nie jest tak starannie wykonane, jak to prowadzone w trybie standardowym. Nic bardziej błędnego! Bez względu na to, czy na wynik ekspertyzy będziemy czekać dwa dni czy około tygodnia będzie on tak samo precyzyjny. Wykonywana w krótszym czasie analiza DNA dotycząca ojcostwa jasno potwierdza lub wyklucza pokrewieństwo domniemanego ojca względem dziecka.

Więcej informacji na [url=http://www.genmed.pl/]www.genmed.pl[/url]

(dodano: 23-03-2016)
Kilka dni temu, w niedzielę udałem się na spacer w różnych kierunkach Kozienic. W końcu miasto nie takie duże, by je całe przejść.

Moją uwagę przykuły zaśmiecone trawniki, pobocza, co gorsza, nawet nad jeziorem czy w parku znaleźć można było dużo śmieci.

Czytaj więcej (dodano: 16-03-2016, odsłon: 2152)
Choćbyśmy cały świat przemierzyli w poszukiwaniu piękna nie znajdziemy go nigdzie jeśli nie nosimy go w sobie -
Ralph Waldo Emerson

Czytaj więcej (dodano: 02-01-2014, odsłon: 3476, 1 komentarz)
W tym roku, w sezonie letnim, podczas cyklicznych imprez plenerowych odbyło się wiele ciekawych koncertów muzyki pop oraz rock.
Mieszkańcy z roku na rok mają coraz to większe wymagania do koncertów.


Czytaj więcej (dodano: 16-11-2013, odsłon: 3316)

Niestety Polacy nie spisali się najlepiej, za to kibice dali z siebie wszystko, również Ci z Kozienic.Czytaj więcej (dodano: 16-11-2013, odsłon: 3137)
Kronika
Zobacz więcej
Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook