26,3 C
Kozienice
środa, 24 lipca, 2024

[WIDEO] Blisko 2 tysiące podpisów pod petycją nic nie dało. Większość radnych zdecydowała o sprzedaży działki przy ul. Warszawskiej

Popularne

Warto przeczytać

W czwartek, 24 lutego radni miejscy w Kozienicach podjęli decyzję w głośnej ostatnimi czasy sprawie sprzedaży działki przy ulicy Warszawskiej.

Obrady rozpoczęły się o godzinie 13 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Kozienicach. Na miejscu obecni byli również mieszkańcy, którzy w sposób stanowczy sprzeciwiali się sprzedaży wspomnianego wyżej terenu.

Cała historia rozpoczęła się już jakiś czas temu, były komisje, podczas których media i mieszkańcy mieli zakaz zabierania głosu, pojawił się także głośny protest w centrum Kozienic, oraz petycja, w której zebrano łącznie blisko 2 tysiące głosów. To dzisiaj jednak cała ta sytuacja znalazła swój finał.

Dyskusja dotycząca sprzedaży terenu o powierzchni wynoszącej 4240m2 rozpoczęła się od wystąpienia burmistrza, który za pośrednictwem prezentacji multimedialnej przedstawił koncepcję projektu na zagospodarowanie tego właśnie terenu. Jak wynikało z dyskusji, która odbywała się na sali, większość radnych widziała tą koncepcję po raz pierwszy na oczy. Głównie ze strony radnych (podamy ich poniżej) przeciwnych pomysłowi sprzedaży działki w centrum Kozienic padało zasadnicze pytanie – czym spowodowana jest chęć wyzbycia się tak wartościowego poprzez swoje położenie mienia gminnego. Niestety, nikt nie usłyszał jasnej i klarownej odpowiedzi na to pytanie. Radni jak i mieszkańcy pytali też, o argumentację pośpiechu, który towarzyszy przy sprzedaży tak ważnego i strategicznego dla gminy terenu – na to pytanie także nie uzyskano odpowiedzi.

Burmistrz przedstawiając swoją szczegółową koncepcję dotyczącą zagospodarowania tego terenu, tak jak wspomnieliśmy, nie odniósł się do pytań, dotyczących powodów, dla których gmina miałaby sprzedać swój teren.

Jak głosowali radni?

Reasumując, za sprzedażą działki przy ulicy Warszawskiej głosowali następujący radni: Andrzej Gogacz,  Zdzisław Gregorczyk, Marek Kapusta, Alicja Kordula, Elżbieta Piechowicz-Kowalska, Grzegorz Kurek, Stanisław Kuźnar, Artur Matera, Arkadiusz Molenda, Marcin Ogórek, Mariusz Ptaszek, Rafał Sucherman, Andrzej Wołos, Grzegorz Wronikowski, Ryszard Zając.

Przeciwni temu pomysłowi byli: Mariusz Prawda, Igor Czerwiński, Marek Kuźmiński, Ewa Malec, Krzysztof Pawlik, Grzegorz Wrona.

Cała dyskusja, jak i prezentacja burmistrza dostępna jest w naszym materiale wideo, który znajdziecie poniżej.

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content