25,2 C
Kozienice
niedziela, 16 czerwca, 2024

Biskup radomski udzielił dyspensy na Sylwestra. Można się bawić i jeść mięso

Popularne

Warto przeczytać

Biskup radomski Marek Solarczyk udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i charakteru pokutnego dnia, w piątek 31 grudnia.

Wszyscy diecezjanie oraz goście, którzy w tym dniu będą przebywali na terenie diecezji, mogą się z czystym sumieniem dobrze bawić i jeść, co tylko zechcą.

Korzystający z dyspensy powinni tego dnia pomodlić się w intencji papieża Franciszka, a także podjąć, zgodnie z własnym wyborem, formę zadośćuczynienia przez wypełnienie uczynków miłości, bądź ofiarowanie jałmużny.

– Mając na uwadze, że przypadający na piątek 31 grudnia br. sprzyja organizowaniu rodzinnych i towarzyskich spotkań oraz radosnemu przeżywaniu tego dnia, po rozważeniu słusznych racji duszpasterskich, udzielam, zgodnie z kan. 87 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego, wszystkim osobom przebywającym na terenie Diecezji Radomskiej, dyspensy od obowiązku zachowania pokutnego charakteru piątku oraz od obowiązku wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych. Jednocześnie korzystających z dyspensy zobowiązuję do modlitwy  w intencjach wyznaczonych przez Papieża Franciszka oraz podjęcia dzieła miłosierdzia, szczególnie w wymiarze jałmużny dla potrzebujących – informuje Marek Solarczyk, Biskup Radomski.

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content