-0,6 C
Kozienice
piątek, 3 lutego, 2023
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

[AUDIO/ZDJĘCIA] Weekend Cudów Szlachetnej Paczki w Kozienicach, Głowaczowie oraz Garbatce-Letnisko. Pomoc trafiła do kilkudziesięciu rodzin

Popularne

Od 10 grudnia trwa Weekend Cudów – wyjątkowy czas w roku, w którym Wolontariusze Szlachetnej Paczki pukają do najbardziej potrzebujących rodzin w całej Polsce i przekazują pomoc przygotowaną przez Darczyńców. W tym roku kozienickim wolontariuszom udało się pomóc 20 potrzebującym rodzinom. 

Weekend Cudów Szlachetnej Paczki to wyjątkowy czas w roku.  W dniach 10 – 11 grudnia wolontariusze pukają do drzwi najbardziej potrzebujących i przekazują pomoc przygotowaną przez darczyńców, która odpowiada na konkretne potrzeby. To moment pełen emocji, wzruszeń i radości. 

Dzięki darczyńcom i wolontariuszom w domach 15 482  potrzebujących rodzin, w których być może do teraz królowały niepokój, pustka i poczucie opuszczenia – zagościł w ten weekend spokój, nadzieja i uśmiech. W Gminie Kozienice pomoc dotarła do 20 rodzin.

– Zgłoszeń było 30, natomiast ostatecznie w systemie paczek zostało zakwalifikowanych 20 rodzin i tyle też otrzymało w ten weekend z naszej strony. Oprócz naszych 18 wolontariuszy bez, których na pewno bym sobie nie poradziła, bo to oni odwiedzali rodziny, to oni zbierali informacje i byli w stałym kontakcie z darczyńcami. – mówi Sylwia Kuczyńska, lider Szlachetnej Paczki rejonu Kozienickiego

– Jeżeli chodzi o ten rok nasz rejon skupia się głownie na Gminie Kozienice, mamy jedną rodzinę z Magnuszewa, ale wynikało to z faktu, że chcieliśmy pomóc rejonowi Głowaczów. Jeżeli chodzi o pomoc, to przede wszystkim były to główne potrzeby takie jak żywność, chemia. Nie ukrywamy, że jest to ciężki rok, zarówno dla rodzin jak i darczyńców. – dodaje liderka Sylwia

 

W tym roku kozienicki magazyn „Szlachetnej Paczki” mieścił się w Świetlicy na terenie Ośrodka Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu.  Wielu darczyńców zdecydowało się robić paczki wspólnie – była na przykład paczka samorządowa, w którą zaangażowały się między innymi Urząd Miejski w Kozienicach, Kozienicki Dom Kultury, Centrum Usług Społecznych, Kozienicka Gospodarka Komunalna, Zarządzanie Mieniem Komunalnym, Biblioteka Publiczna Gminy Kozienice, Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu, Muzeum Regionalne w Kozienicach. W jej skład weszły między innymi pralka, środki czystości oraz ubrania. Paczka przekazana została 6-cio osobowej rodzinie. Słowa podziękowania dla wszystkich, którzy wsparli samorządową paczkę złożył burmistrz Piotr Kozłowski. – Chciałem podziękować urzędowi miejskiemu i wszystkim jednostkom, bo tutaj robiliśmy wspólnie zbiórkę.

 

Weekend cudów to również okazja do podziękowań, podziękowań dla wolontariuszy, darczyńców oraz wszystkich osób, które wspomogły i pracowały na sprawną organizację wydarzenia. Pamiątkowe dyplomy, drobne upominki trafiły do wolontariuszy oraz osób, które wspomogły tegoroczną akcję.

Trudny rok wyzwala piękne odruchy wsparcia

To jest bardzo trudny rok – konsekwencje  sytuacji gospodarczej, wojny w Ukrainie, rosnącej inflacji dotknęły wielu z nas. Straciliśmy poczucie bezpieczeństwa, uczyliśmy się życia w większej niepewności. Lecz pomimo tych przeciwności, a może właśnie na przekór im, tysiące Polaków pokazało, jak dużo dobra wypływa z dzielenia się z innymi. Po raz kolejny pokazaliśmy, że potrafimy się dzielić, pomagać sobie w trudnych momentach. Nie myślimy o tym, ile mamy i czy dzieląc się, będziemy mieć mniej. Z tych bezinteresownych pomocy wypływa wiele dobra i siły dla tych, którzy w danej sytuacji są bezsilni.  – dodają przedstawiciele Stowarzyszenia WIOSNA, organizatora Szlachetnej Paczki.  

Szlachetna Paczka w Głowaczowie

Podobnie jak w Kozienicach wyglądał weekend cudów w gminie Głowaczów. Wszystkie rodziny znalazły Darczyńców. Na finale obecny był Wójt Hubert Czubaj, Wicedyrektor Szkoły w Głowaczowie – Nina Brodowska-Wojdak, przedstawicielki kół gospodyń wiejskich, strażacy z Woli Chodkowskiej, Anielina. Koordynator regionalny SZP, Mariusz Wilczyński, liderzy Rejonu Mateusz Mikulski i Katarzyna Kocyk-Stępień oraz oczywiście wszyscy wolontariusze. 

– Chcieliśmy podziękować wszystkim darczyńcom, którzy wybrali rodziny z naszego rejonu, oraz wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji finału. A także państwu, za pomoc przy promocji akcji. – podziękował za udział w akcji, lider regionu Mateusz Mikulski

Szlachetna Paczka w Garbatce-Letnisko

Podobnie jak w roku ubiegłym, do akcji Szlachetnej Paczki chętnie przyłączyli się wolontariusze z rejonu Garbatki-Letnisko. Do akcji włączyła się również wójt Teresa Fryszkiewicz wraz z Radnymi Gminy Garbatka-Letnisko oraz pracownikami Urzędu.

 

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content