0,8 C
Kozienice
piątek, 9 grudnia, 2022
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

[AUDIO/ZDJĘCIA] VI Mistrzostwa Grupy Enea w Tenisie Stołowym już za nami

Popularne

Ponad 30 obecnych oraz emerytowanych pracowników Grupy Enea wzięło udział w VI Mistrzostwach Grupy Enea w Tenisie Stołowym. Najcenniejsze trofeum wywalczył Marcin Pawlak z Enei Operator.

Obecni oraz emerytowani pracownicy Grupy Enea wzięli udział w VI Mistrzostwach Grupy Enea w Tenisie Stołowym. Organizatorem turnieju był Kozienicki Klub Tenisa Stołowego natomiast sponsorem była Enea Wytwarzanie.

Uczestnicy sobotniego turnieju rywalizowali w kilku kategoriach wiekowych: do 40 roku życia, powyżej 40 roku życia oraz w kategoriach ligowców i amatorów. Kolejny rok z rzędu na najwyższym miejscu ligowego podium uplasował się Marcin Pawlak z LKTS Luboń – pracownik Enei Operator. Drugie miejsce wśród ligowców zajął Piotr Kołdyka, natomiast trzecie miejsce przypadło pracownikowi Enei Wytwarzanie Arturowi Morozowi.

Gośćmi specjalnymi tego dnia byli wychowankowie Klubu Sportowego Bogoria Grodzisk Mazowiecki, Aleks Pakuła, medalista międzynarodowego turnieju WTT Contender we Władysławowie oraz Adrian Majchrzak, trener oraz medalista Mistrzostw Polski Kadetów. Panowie zaprezentowali bardzo efektowne i ciekawe techniki gry w tenisa stołowego podczas indywidualnych zmagań z zawodnikami turnieju.

Jan Mazurkiewicz, wiceprezes Zarządu ds. Korporacyjnych Enei Wytwarzanie również miał okazję sprawdzić swoje umiejętności gry w tenisa stołowego

– Coraz lepsza jest to obsada turnieju. W tym roku jest bardzo dobra współpraca z Polskim Związkiem Tenisa Stołowego, którzy przysłali swoich przedstawicieli oraz grupę młodzieży, która rozgrywa swoje mecze. Można zobaczyć więc jak wygląda tenis stołowy na najwyższym poziomie i oczywiście można zobaczyć pracowników grupy kapitałowej, to są bardzo wybitni tenisiści stołowi. Jest to takie święto tenisa stołowego pod patronatem Enei. – mówi Jan Mazurkiewicz, wiceprezes Zarządu ds. Korporacyjnych Enei Wytwarzanie

 

Wśród amatorów najwyżej miejsce na podium zdobył Łukasz Skrzęta z elektrowni Połaniec, drugie miejsce zajął Wojciech Stankiewicz, natomiast trzecie miejsce przypadło dla Michała Mikołajczyka.   

Tenis na najwyższym poziomie

– Przez te wszystkie lata obserwujemy jak to pięknie się rozwija. Mamy zawodników z różnych miast, miejscowości objętych terenem działania Enei, przykładowo Poznań, Piła a nawet odleglejsze miejscowości. Co jest godne podkreślenia, poziom  zawodów jest bardzo wysoki, ale również to, że współpracujemy z Polskim Związkiem Tenisa Stołowego. W związku z tym również młodzi przedstawiciele związku przyjechali do Kozienic, każdy może spróbować pograć z nimi, zobaczyć na czym polega tenis najwyższym poziomie, zachęcić się żeby pograć. – dodał rzecznik prasowy grupy Enea, Piotr Kutkowski

Wśród cennych nagród dla zwycięzców każdej kategorii znalazły się między innymi otrzymane z Polskiego Związku Tenisa Stołowego gadżety z autografem Natalii Partyki. Dyplomy i upominki przewidziane były dla wszystkich uczestników turnieju. Upominki trafiły również do najstarszego uczestnika turnieju, emerytowanego pracownika Enei Wytwarzanie, Mariana Płachty oraz najmłodszych i tym samym najwierniejszych kibiców całego turnieju.

W kategoriach wiekowych do 40 lat najwyżej miejsca na podium zajęli: 1 miejsce Pawlak Marcin, 2 miejsce Kołdyka Piotr, 3 miejsce Kozłowski Jarosław. Wśród najlepszych zawodników w kategorii powyżej 40 lat są: miejsce pierwsze Jędrzejewski Bohdan, drugie miejsce zajął Moroz Artur, trzecie miejsce przypadło dla Marchelewskiego Jarosława.

W turnieju brali również udział zawodnicy Kozienickiego Klubu Tenisa Stołowego, który jednocześnie był organizatorem sobotniego wydarzenia.

– KTS Kozienice był reprezentowany przez kilku naszych zawodników. Jest to poziom czwarto trzecio ligowy, więc obsada jest na poziomie takiej środkowej stawki klubowej. Łącznie w zawodach wzięło udział 32 osoby. Turniej rozgrywany był różnymi systemami. Na początku rozgrywki były prowadzone w czteroosobowych w grupach, każdy z każdym, a następnie zawodnicy przeszli do systemu pucharowego, do dwóch porażek.  – nadmienił Mariusz Kuryłek, prezes KTS Kozienice

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content