27,3 C
Kozienice
wtorek, 21 maja, 2024
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

[AUDIO/ZDJĘCIA] Umowa na przebudowę drogi Kozienice-Janików oficjalnie podpisana

Popularne

Warto przeczytać

W piątek 10 marca w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kozienicach podpisano umowę, której przedmiotem jest rozbudowa DK48 na przejściu przez Kozienice (ul. Lubelska). Umowa została podpisana pomiędzy Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, a wykonawcą zadania, czyli konsorcjum firm: Balzola Polska (lider) oraz Lantania (partner).

To trzeci i ostatni odcinek dróg krajowych przechodzących przez Kozienice, który zostanie rozbudowany. Zadaniem wykonawcy będzie rozbudowa DK48 w Kozienicach na długości 2,7 km. Ponadto powstanie nowy most nad rzeką Zagożdżonką, chodniki i ścieżki rowerowe, odwodnienie trasy oraz urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wartość zadania wynosi 49,6 mln zł, a czas realizacji to 20 miesięcy od dnia podpisania umowy, czyli do kwietnia 2025 r. (do czasu objętego projektowaniem wlicza się okresy zimowe, do czasu realizacji robót nie wlicza się okresów zimowych, tj. od 16 grudnia do 15 marca). Nadzór inwestorski nad realizacją przedsięwzięcia prowadzić będzie konsorcjum firm: Eksametr oraz Miliarium.

Rozbudowa DK79 oraz DK48 na przejściu przez Kozienice podzielona została na trzy odcinki. Pierwszy ukończony został w styczniu 2021 r. W ramach tego zadania rozbudowano DK48 i DK79 na długości ok. 1 km. Zakończenie wszystkich prac budowlanych na drugim odcinku planowane jest w II kwartale 2023 r. W ramach tego odcinka, na długości ok. 1,6 km rozbudowana została DK79. Ponadto powstał wiadukt drogowy nad koleją, chodniki i ścieżki rowerowe, odwodnienie trasy oraz urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wartość zadania to ok. 46,6 mln zł. Podpisana dzisiaj umowa oznacza rozpoczęcie prac na trzecim, ostatnim odcinku DK48 w Kozienicach.

– Cieszę się, że w tej kadencji realizujemy inwestycje na wszystkich trzech odcinkach dróg krajowych przebiegających przez Kozienice. Łącznie na ten cel przeznaczonych zostało ponad 125 mln zł. To efekt bardzo dobrej współpracy z parlamentarzystami ziemi radomskiej, zwłaszcza z Panem Posłem Andrzejem Kosztowniakiem, a także z GDDKiA. Co ważne, realizujemy inwestycje, na które mieszkańcy Kozienic czekali przez ostatnich 30 lat. Nowoczesna infrastruktura drogowa to podstawa rozwoju każdego samorządu. Życzę powodzenia wykonawcy i mam nadzieję, że wszystkie prace będą toczyły się bez przeszkód, a nowoczesna, rozbudowana DK48 stanie się wizytówką naszej gminy – powiedział burmistrz Piotr Kozłowski.

 

W wydarzeniu udział wziął również poseł Andrzej Kosztowniak, który życzył szybkiej i sprawnej realizacji tej inwestycji.

 

– Bardzo wszyscy cieszymy się. Kozienice pięknieją, Kozienice rozkwitają i bardzo serdecznie gratuluje burmistrzowi za to, że tak skutecznie walczy o inwestycje dla ziemi kozienickiej. To jest bardzo ważna inwestycja drogowa w Kozienicach. Jestem przekonana, że to poprawi standard życia mieszkańców, dużo lepiej skomunikuje Kozienice i przede wszystkim sprawi, że będzie bezpieczniej poruszać się po drogach. – mówiła posłanka Anna Kwiecień

 

Ogromna inwestycja

– Ogromna inwestycja, mówimy o grubo ponad 100 milionach, to taka historyczna chwila również dla Kozienic, przed nami kolej i myślę, że to będzie jeszcze większa inwestycja. Te wszystkie inwestycje strukturalne, o których mówimy czy drogi czy kolej, mają za zadanie nie tylko zwiększy bezpieczeństwo kierowców czy pieszych ale być również czynnikiem pro rozwojowym – dodał Artur Standowicz  wicewojewoda Województwa Mazowieckiego

 

Podziękowania za dobrą współpracę z samorządem, władzami województwa podziękował Adam Stawski, dyrektor oddziału GDDKiA w Warszawie.

 

Ze strony wykonawcy umowę podpisał Adam Stawski dyrektor generalny firmy Balzola Polska (od lewej). Umowę ze strony GDDKiA podpisał Jarosław Wątorski dyrektor oddziału GDDKiA w Warszawie

 

źródło: UM Kozienice/Kozienice24

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content