0,8 C
Kozienice
piątek, 9 grudnia, 2022
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

[AUDIO/ZDJĘCIA] Inwestycja za blisko 3 miliony złotych oficjalnie otwarta

Popularne

Boisko wraz z ogromnym zadaszeniem w kształcie pompowanego balona przy Zespole Szkół w Kozienicach oficjalnie otwarte. Chwilę później rozegrany został turniej piłkarski zorganizowany przez Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu we współpracy z KS „Energia” Kozienice.

We wtorek 8 listopada o godz. 17:00 odbyło się uroczyste otwarcie i przekazanie do eksploatacji pneumatycznego zadaszenia (tzw. „balonu”) boiska treningowego znajdującego się w sąsiedztwie Zespołu Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich przy ul. Warszawskiej 72 w Kozienicach. Otwarcia obiektu dokonał burmistrz Kozienic, Piotr Kozłowski, parlamentarzyści z okręgu radomskiego oraz zaproszeni goście.

– Za chwilę oddamy do użytku, do eksplantacji, to zadaszenie pneumatyczne tzw. balon nad pełnowymiarowym boiskiem. Nie ukrywam, że jako burmistrz jestem dumny z tej inwestycji – mówił podczas otwarcie burmistrz Piotr Kozłowski

 

O piorunującym wrażeniu mówiła podczas otwarcia posłanka Anna Kwiecień.

– Myślę, że na każdym robi piorunujące wrażenie to zadaszenie pneumatyczne. Można powiedzieć wsłuchując się w to co powiedział burmistrz, że Kozienice sportem stoją ale przede wszystkim stoją ludźmi kreatywnymi, pracowitymi, pomysłowymi. – dodała posłanka Anna Kwiecień

 

W ostatnim czasie, na terenie Gminy Kozienice zmodernizowanych, wybudowanych zostało kilka obiektów sportowych. Jak mówił starosta kozienicki, Krzysztof Wolski, nikt nawet nie marzył o takim balonie.

– Kiedyś marzyliśmy w powiecie kozienickim o tym, żeby były jakieś przyzwoite boiska. Później jakieś przyzwoite sale gimnastyczne, hale sportowe, które u pana burmistrza rosną jak grzyby po deszczu. To jest bardzo dobrym symptomem do tego żeby ten sport na terenie Kozienic i powiatu kozienickiego rozwijał. Ale czy ktoś by powiedział, że można pomarzyć o balonie? – zapytał retorycznie starosta kozienicki, Krzysztof Wolski.

 

– To miód na moje serce, że mogę być po raz kolejny na otwarciu pięknego obiektu sportowego na Mazowszu. – dodał obecny podczas otwarcia obiektu prezes Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej, Sławomir Pietrzyk.

 

Zamiast tradycyjnego „przecięcia wstęgi” władze miasta, zaproszeni goście oraz sportowcy oddali symboliczne strzały z zrzutu karnego.

Po części oficjalnej rozegrany został turniej piłkarski zorganizowany przez Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu we współpracy z KS „Energia” Kozienice.

Dzięki ogromnej balonowej konstrukcji korzystanie z boiska będzie możliwe przez okrągły rok. Zadaszenie pozwoli również utrzymać nawierzchnię boiska na wyższym poziomie. Koszt wykonania tej inwestycji to blisko 3 miliony złotych, które w 50 procentach zostało pokryte z środków Ministerstwa Sportu. 

Czytaj więcej

1 KOMENTARZ

  1. Ruch i sport powinno się promować w przeciwieństwie do fast foodu. Natomiast nie wiem czy to w tym kształcie jest potrzebne, kosztowne i rentowne w utrzymaniu? Tego nie wiem ale już wiem, że znakomicie można tu zrobić fotkę na przykład do ulotki wyborczej.

    0
    0
- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content