26,9 C
Kozienice
niedziela, 16 czerwca, 2024

[AUDIO] Ruch, który nadaje sens naszemu zdrowiu. Przed nami 11 edycja Kozienice Triathlon 2022. Konferencja prasowa

Popularne

Warto przeczytać

Do pokonania 750 metrów wpław po Jeziorze Kozienickim, 21 km na rowerze gminnymi drogami i 5 km biegu. To będzie impreza dla najwytrwalszych sportowców. Dziś odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca 11. edycję Enea Kozienice Triathlon.

W niedzielę 21 sierpnia w Kozienicach już po raz jedenasty odbędą się zawody Kozienice Triathlon. – Istotą naszego zdrowia jest ruch. Ruch, który nadaje sens naszemu zdrowiu i tu nie trzeba trenować coś co ma przynieść mistrzostwo świata, po prostu w różnej formie można to robić. – mówił podczas konferencji Jerzy Górski.

W piątek na tarasie widokowym Ośrodka Rekreacji i Turystyki KCRiS nad Jeziorem Kozienickim zorganizowana została konferencja prasowa poświęcona tegorocznej edycji zawodów. W briefingu wziął udział Jerzy Górski, główny organizator zawodów, mistrz świata w podwójnym Ironmanie oraz bohater książki i filmu „Najlepszy”, Piotr Kozłowski, burmistrz Gminy Kozienice oraz wiceprezes zarządu Enea Wytwarzanie ds. Pracowniczych Sławomir Zielony

Piątkową konferencję otworzył burmistrz Kozienic, Piotr Kozłowski, który przypomniał, że w pierwsza edycja odbyła się w zasadzie bez udziału mieszkańców Kozienic. Dzięki popularyzacji tego sportowego wydarzenia w regionie, dziś ponad połowę jego uczestników stanowią mieszkańcy naszego miasta i okolic.

 – Cieszę się ogromnie, że ziemia kozienicka po raz jedenasty gości triathlon. Ta edycja pokazuje, że coraz bardziej otwieramy się też tutaj na mieszkańców, na tych którzy w naszym regionie funkcjonują i żyją na co dzień. W zasadzie mieszkańców Kozienic w pierwszym triathlonie nie było, teraz już ponad połowa to mieszkańcy naszego regionu i chcemy właśnie aktywność i sport popularyzować poprzez profesjonalne podejście jak tu zapewnia nam Jerzy Górski, który jest firmą samą w sobie oraz nasz partner Enea – zapewniał burmistrz Kozienic, Piotr Kozłowski

 

Sponsorem kozienickiego Triathlonu jest Enea Wytwarzanie. Wiceprezes zarządu Enei ds. Pracowniczych Sławomir Zielony zapewnił wszystkich, że zawsze chętnie firma będzie wspierała tego typu inicjatywy.

– Enea Wytwarzanie zawsze wspiera takie zawody. Bardzo jesteśmy dumni, że możemy wspierać takie inicjatywy. Z tego co się dowiedziałem, bardzo dużo osób z tego terenu bierze w tym triathlonie. Zawsze byliśmy z ludźmi i będziemy wspierać takie inicjatywy dalej – mówił wiceprezes zarządu Enea Wytwarzanie ds. Pracowniczych Sławomir Zielony

 

Jerzy Górski, główny organizator triathlonu po krótce opowiedział jak wyglądają przygotowania do tego sportowego wydarzenia oraz zachęcał wszystkich do wzięcia w nim udziału.

– My tutaj w Kozienicach proponujemy start po zdrowie w innych obliczach. 11 edycja Enea Triathlon  różni się od poprzednich tym, że w tej chwili skupiliśmy wszystko co tylko jest możliwe w różnych kategoriach i nie trzeba posiadać specjalistycznego sprzętu np. rowerów wyścigowych, profesjonalnych – podkreślał Jerzy Górski organizator kozienickiego Triathlonu – Z dumą chcę powiedzieć jedno,  nie ma takiego drugiego miejsca, nie dlatego, że ja tu odpowiadam za pewne rzeczy ale tak jest. Jestem w tym miejscu od kilkudziesięciu lat zakochany, widzę jak ono się zmienia.

 

Aby zapisać się na kozienicki triathlon w kategorii sztafet należy KLIKNĄĆ TUTAJ, zaś indywidualnie TUTAJ. Zgłoszenia przyjmowane będą do 7 sierpnia 2022 roku!

Regulamin zawodów dostępny jest TUTAJ (wystarczy kliknąć).

Opłaty

  • Enea Kozienice Triathlon sprint: 150 zł.
  • Enea Kozienice Triathlon super sprint: 150 zł.
  • Mistrzostwa Kozienic Sztafet sprint: 250 zł.
  • Mistrzostwa Kozienic dla dzieci – aquathlon: 10 zł

Będzie możliwe opłacenie wpisowego w dniu zawodów, jedynie w przypadku wolnych miejsc. Uwaga! Opłacenie zgłoszenia Enea Kozienice Triathlon (sztafety i indywidualny) w terminie do 7 sierpnia gwarantuje zgłoszony medal pamiątkowy, koszulkę techniczną oraz posiłek regeneracyjny. Informacje dodatkowe: Jerzy Górski tel. 504-157-030,e-mail: kontakt@sport-gorski.pl, e.mail:gorskijerzy@wp.pl

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content