9,8 C
Kozienice
wtorek, 17 maja, 2022
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Akcja krwiodawstwa w Kozienicach zmienia termin i miejsce. Sprawdź, kiedy i gdzie można oddać krew

Popularne

Akcja krwiodawstwa w Kozienicach zmienia termin i miejsce. Teraz krew będzie można oddawać już nie we wtorki, a środy i nie w Starostwie Powiatowym, a na Skwerku „Małpi Gaj”, gdzie pojawiać się będzie ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. dr. Konrada Vietha.

Życiodajny płyn będzie można oddać w każdą środę miesiąca. Zbiórki będą odbywać się od godziny 8:20 do 11:30 na słynnym Skwerku “Małpi Gaj” w Kozienicach.

Możesz oddać krew jeśli masz 18-65 lat i posiadasz dowód osobisty (lub inny dokument ze zdjęciem), ważysz powyżej 50 kilogramów, nie chorowałeś na żółtaczkę, czujesz się zdrowy, zapoznasz się z „Informacją o chorobach zakaźnych dla krwiodawców” i wypełnisz kwestionariusz dla krwiodawców, a także jeśli w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie miałeś wykonanego zabiegu operacyjnego, tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała.

Dawcami krwi nie mogą być kobiety: w ciąży, po porodzie lub zakończeniu ciąży w czasie 6 miesięcy; w okresie menstruacji i do trzech dni po jej zakończeniu. Przed pobraniem krwiodawca powinien też zjeść lekkostrawny posiłek i wypić około półtora litra płynów, w ciągu doby poprzedzającej pobranie krwi.


Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane