8,5 C
Kozienice
piątek, 31 marca, 2023
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

19-latek kierował pijany samochodem. Uprawnienia miał zaledwie od dziesięciu miesięcy

Popularne

Pijany, bez zapiętych pasów bezpieczeństwa oraz niesprawnym pojazdem przewoził samochodem pasażerkę. 19-latek z powiatu kozienickiego zaledwie kilka miesięcy po zdanym egzaminie na prawo jazdy zapomniał o obowiązujących przepisach ruchu drogowego. Teraz odpowie przed sądem.

– Wczoraj około godziny 17- w Kozienicach, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki VW, który nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. Jak się później okazało, pojazd, którym kierował, był niesprawny technicznie, a sam kierowca był nietrzeźwy. Badanie na zawartość alkoholu wykazało u19- latka niemal promil alkoholu w organizmie. Młody kierowca szybko zapomniał o przepisach ruchu drogowego i zdawanym zaledwie dziesięć miesięcy wcześniej egzaminie na prawo jazdy.Policjanci zatrzymali prawo jazdy i dowód rejestracyjny pojazdu. – informuje kozienicka policja

Mężczyzna za złamanie przepisów odpowie teraz przed sądem. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i utrata uprawnień do kierowania.

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content