25,2 C
Kozienice
niedziela, 16 czerwca, 2024

Popularne

Warto przeczytać

Jak wszyscy doskonale wiemy, gramatyka nie jest ulubionym tematem uczniów. Nie lubią oni długich i nudnych ćwiczeń, w których muszą uzupełnić zdania odpowiednimi formami. Dla wielu uczniów gramatyka jest po prostu trudna, a jej niuanse niemal nie do zrozumienia.

Czy można uczyć gramatyki w ciekawszy dla uczniów sposób?

Ależ oczywiście!  O tym właśnie mówiła pani Monika Ziębakowska – lektor i metodyk English College  podczas sobotniej konferencji pt.: „Zaopiekuj się sobą, nauczycielu organizowanej przez RODON oraz IATEFL Poland. 

Pani Monika dzieliła się z innymi nauczycielami swoimi pomysłami na utrwalanie struktur gramatycznych poprzez zabawę, dialogi i wyrażanie opinii. Prezentowała w jaki sposób można używać struktur gramatycznych w kontekście, tak aby miały praktyczne zastosowanie i łatwiej zapadały w uczniom w pamięć.

Chcecie przykład? Proszę bardzo.

Temat: GERUNDS AND INFINITIVES  – jedno z największych wyzwań dla nauczycieli języka angielskiego

Mamy zdanie, np.:  

„W obecnych czasach łatwo jest być sławnym przez 15 minut”

 „It is very easy (be/ to be/ being) famous for 15 minutes nowadays”

Po angielsku prezentujemy zdanie w taki sposób, aby uczniowie wskazali prawidłową formę spośród trzech podanych do wyboru. Po wybraniu odpowiedniej formy czasownika, uczniowie dyskutują na podany temat i mają za zadanie przekonać innych do swoich racji. To z kolei nie jest rzeczą łatwą i budzi wiele emocji i jednocześnie rodzi niezwykle ciekawą wymianę zdań. W ten sposób gramatyka służy jako środek do komunikacji i nie jest postrzegana jako zawiła i nudna teoria, ale jako inspiracja do ciekawych interakcji w klasi.

A jeśli chcecie sami przekonać się jak to jest  uczyć się angielskiego w sposób ciekawy i niekonwencjonalny, zapraszamy do English College!

  • Już wkrótce, bo od 1-go czerwca rozpoczynamy zapisy promocyjne na rok szkolny 2022/23
  • Cały czas można zapisać się na lekcje indywidualne z Lektorami Polskimi oraz konwersacje z Native Speaker’em ONLINE
  • Szczegóły na naszej stronie internetowej wwww.englishcollege.pl

Serdecznie zapraszamy

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content