26,3 C
Kozienice
środa, 24 lipca, 2024

[ZDJĘCIA] Było kolorowo i świątecznie. Wielkanocny Kiermasz Rękodzieła w Gniewoszowie już za nami

Popularne

Warto przeczytać

W piątek, 8 kwietnia już po raz V, a na rondzie po raz pierwszy odbył się Kiermasz Wielkanocny w Gniewoszowie.

Od godziny 9.30 można było kupić pisanki, palmy, stroiki, babeczki, mazurki i wiele innych lokalnych produktów. Choć pogoda nie rozpieszczała i potężne podmuchy wiatru dawały się we znaki, nie zniechęciło to ani wystawców, których w tym roku było aż 16, ani kupujących. Na kiermaszu pojawiło się wielu rękodzielników indywidualnych jak i stowarzyszeń, szkół oraz Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Gniewoszów.

O godzinie 10 Marcin Gac, wójt gminy Gniewoszów obkupiwszy się w świąteczne specjały i tradycyjne rękodzieło, oficjalnie dokonał otwarcia kiermaszu. Podziękował wszystkim za udział, złożył życzenia z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Tradycyjnie też zaprosił uczestników Kiermaszu na degustację gorącego żurku.

W trakcie Kiermaszu uczniowie Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Gniewoszowie wraz z gronem pedagogicznym prowadzili zbiórkę na pomoc dla chorego Wojtusia, mieszkańca naszej gminy. Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej wystawiła także stoisko wolontariackie Pomocna Dłoń.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content