Dzisiaj jest środa, 08 lipca 2020 r., 190 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Fabryka Domów Bogucin
W rytm "Wehikułu czasu" świętowaliśmy jubileusz szkoły drzewnej
Dodał: EwaP, 25-10-2013 14:15, odsłon: 5445
foto: EP
foto: EP

To już minęło, ten klimat ten luz, ci wspaniali ludzie nie powrócą już nie śpiewaliśmy dziś w Szkole Drzewnej w Garbatce-Letnisko. Wspaniali ludzie są tam jednak nadal o czym świadczą liczne nagrody przyznawane na uroczystościach.


Nasze motto to „Edukacja i wychowanie”


Mirosław Dziedzicki, dyrektor szkoły, na początku uroczystości opowiadał oczywiście o historii placówki, o jej wartościach, priorytetach – Nasza szkoła to trzon przemysłu drzewnego w Polsce. Szkoła miała wiele gałęzi nauczania: stolarz, spawacz czy krawiectwo – zmieniamy się i dostosowujemy do wymagań współczesnego rynku. Jesteśmy znani w Gdańsku, Szczecinie oraz za granicą na przykład w Niemczech – mówił – Nasze motto to edukacja i wychowanie – nie można bowiem edukować bez wychowania. Wychowanie to proces tworzenia, który nigdy się nie kończy.

 

 

 Wyrzucił koledze teczkę za okno i powiedział, że „jak kocha to wróci”

Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi Bożena Pacholczak, Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Zbigniew Gołąbek radny sejmiku, Janusz Stąpór, starosta kozienicki, czy Włodzimierz Mazur, Przewodniczący Rady Gminy Garbatka-Letnisko. W tak doborowym towarzystwie mieliśmy okazję wysłuchać występu kabaretu Składak, który tworzą uczniowie z garbackiego zespołu szkół. Projekt słowno-muzyczny skupiał się na tym, że uczniowie wymyślali koncepcję stworzenia skeczu… właśnie na uroczystości jubileuszowe szkoły. Mogliśmy usłyszeć najciekawsze uwagi stawiane przez nauczycieli uczniom: Wyrzucił koledze teczkę za okno i powiedział, że „jak kocha to wróci”, Naraża kolegów na śmierć rzucając kredką po klasie, Kradną ze szkolnej kuchni ziemniaki i robią z woźną frytki… To musiało się to skończyć śmiechem.

 

 Z tej szkoły nie chce się wychodzić!

Takie szkoły jak ta tętnią życiem, dzięki pełnych energii uczniów, młodych ludzi – mówił starosta Janusz Stąpór – szkoła ma taki klimat, że nie chce się stąd odjeżdżać. Należy pamiętać też, że szkoła to nie mury, to ludzie. Uczniowie. Jaki mistrz taki uczeń. Jak widać w tej szkole mistrzów mamy dobrych, młodzi ludzie mają w czyje ślady pójść. Dziękuję serdecznie za pracę jaką wykonuje pan dyrektor – mówił starosta.

 

 

 

 


Po przemówieniach nadszedł czas na nagrody. Tutaj szkoła drzewna wyróżniła się na tle innych szkół. Oprócz licznych Nagród Dyrektora dla nauczycieli i pracowników szkoły, zostały wręczone upominki i odznaczenia dla najmilszej uczennicy, ucznia, nauczyciela, nauczycielki i pracownika szkoły. Taki tytuł dla nauczyciela, przyznany przez uczniów jest zapewne najlepszym dla niego prezentem...


 

 

 

Tam impreza trwa nadal, my już mamy dla Was zdjęcia z uroczystości. Zapraszamy!


jubileusz szkoły drzewnej Garbatka-Letnisko jubileusz szkoły drzewnej Garbatka-Letnisko jubileusz szkoły drzewnej Garbatka-Letnisko jubileusz szkoły drzewnej Garbatka-Letnisko jubileusz szkoły drzewnej Garbatka-Letnisko jubileusz szkoły drzewnej Garbatka-Letnisko jubileusz szkoły drzewnej Garbatka-Letnisko jubileusz szkoły drzewnej Garbatka-Letnisko jubileusz szkoły drzewnej Garbatka-Letnisko jubileusz szkoły drzewnej Garbatka-Letnisko jubileusz szkoły drzewnej Garbatka-Letnisko jubileusz szkoły drzewnej Garbatka-Letnisko jubileusz szkoły drzewnej Garbatka-Letnisko jubileusz szkoły drzewnej Garbatka-Letnisko jubileusz szkoły drzewnej Garbatka-Letnisko jubileusz szkoły drzewnej Garbatka-Letnisko jubileusz szkoły drzewnej Garbatka-Letnisko jubileusz szkoły drzewnej Garbatka-Letnisko jubileusz szkoły drzewnej Garbatka-Letnisko jubileusz szkoły drzewnej Garbatka-Letnisko jubileusz szkoły drzewnej Garbatka-Letnisko jubileusz szkoły drzewnej Garbatka-Letnisko
Skontaktuj się z autorem tekstu: EwaP
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
fot.Damian Latos/Agencja Arpass
Mateusz Morawiecki premier Polskiego Rządu z wizytą w regionie radomskim. Spotkania odbędą się w Kozienic...
fot.archiwum
Już 18 lipca zostanie rozegrany 63. Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Dookoła Mazowsza". Tradycyjnie już na...
fot.pixabay.com
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach zatrzymali mężczyznę, który w ciągu kilku go...
W poniedziałek rozlosowano pary I rundy piłkarskiego Mirax Pucharu Polski. Mecze odbędą się 26 lipca. Prz...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook