Dzisiaj jest środa, 08 lipca 2020 r., 190 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Komora Normobaryczna  NORMOBARIA zielone
Rozpoczynamy sezon studniówkowy. W sobotę bawią się pierwsi maturzyści
Dodał: KamZap, 10-01-2018 15:16, odsłon: 5533
O przygotowaniach do studniówki opowiadali nam uczniowie klasy 3D z ZS nr 1 i 3B I LO w Kozienicach
O przygotowaniach do studniówki opowiadali nam uczniowie klasy 3D z ZS nr 1 i 3B I LO w Kozienicach

W najbliższą sobotę 13 stycznia bawić się będzie około 90 uczniów ze szkół średnich powiatu. Tego dnia swoje studniówki mają I Liceum Ogólnokształcące w Kozienicach oraz Zespół Szkół w Garbatce Letnisku. Natomiast uczniowie kozienickiego zespołu swoje bale maturalne będą mieli 3 i 10 lutego.

 

 

W tym roku już po raz drugi żadna studniówka nie odbędzie się w sali balowej elektrowni. I LO postawiło na dom bankietowy Magnat w Magnuszewie, Zespół w Kozienicach wybrał „Jagiellonkę” w Jedlni(gm. Pionki), a uczniowie z Garbatki Karczmę u Chłopa.

 

Studniówki w tym roku odbędą się trzech turach. Pierwsza już w sobotę 13 stycznia. Wtedy bawić się będzie ponad 60 uczniów z osobami towarzyszącymi z I LO oraz ich wychowawcy: Anna Przerwa-Bieniek, Grażyna Ambroziewicz i Michał Jaworski, a także blisko 30 uczniów z Garbatki z wychowawcami: Elżbietą Dzedzicką i Michałem Lenardem.

 

Cztery klasy kozienickiego ZS-u: 3B, 3D, 3G, technikum elektryczne razem z wychowawcami: Renatą Kurek, Izabelą Kęską-Cieślik, Mirosławem Mazurem i Karolem Rybańcem swoją studniówkę będą mieli 3 lutego, a tydzień później pozostałe klasy tej szkoły, czyli 3F, technikum ekonomiczne, gastronomiczne, mechaniczne i ich wychowawcy: Magdalena Jasiuk, Mirosława Zając, Eleonora Sobera i Justyna Wocian. W czasie obu tych terminów bawić się będzie w sumie ponad 200 uczniów zespołu wraz z osobami towarzyszącymi.

 

Przygotowania idą pełną parą

 

W tym roku zarówno w jednej i drugiej szkole nie pojawi się żaden motyw przewodni studniówki, co nie oznacza, że sale nie będą olśniewające. - Widzieliśmy zdjęcia naszej sali i jest naprawdę bardzo ładna w nowoczesnym stylu – mówiła Weronika z ZS nr 1.

 

Uczniowie, z którymi rozmawialiśmy przyznają, że nie stresują się studniówką. Nawet polonezem. – Nasza instruktorka poloneza bardzo dobrze nas przygotowuje i na bieżąco eliminuje wszystkie błędy, więc stresu nie ma – mówi Paweł z Zespołu. – Ja poloneza tańczyłem już w zeszłym roku i z doświadczenia wiem, że stres pojawi się na próbach generalnych, ale w dniu studniówki zejdzie – dodaje Patryk.

 

Uczniowie Liceum zatańczą dodatkowo walca, który jak przyznają jest trudniejszy od poloneza. - Na pewno stres jest większy, ponieważ jest mniej par i każdy bardziej skupia uwagę na nas. Jest szybszy i posiada więcej trudnych elementów – odpowiadają.

 

1

Całkiem możliwe, że na studniówce w Magnacie pojawi się muzyczna niespodzianka, którą dla swoich kolegów i koleżanek przygotują Jakub i Franek z 3B. Czym ona dokładnie będzie przekonamy się już za kilka dni.

 

Jakie kreacje królują?

 

Na studniówce ZS nr 1 wśród panów królować będą klasyczne czarne smokingi i garnitury oraz czerwone muchy. Z kolei wszystkie panie zatańczą poloneza w czarnych, długich sukienkach. Później wśród nich zapanuje całkowita różnorodność wzorów i kolorów.

 

Za sto dni matura

 

Uczniowie z zespołu i liceum życzą wszystkim tegorocznym maturzystom udanej zabawy studniówkowej, która pozwoli im się odstresować i nabrać nowych sił na resztę roku szkolnego i oczywiście same matury. Jeśli chodzi natomiast o przygotowania do egzaminu dojrzałości i stres z tym związany to zdania wśród uczniów są podzielone. Jedni już zaczęli wielką powtórkę materiału inny dają sobie jeszcze trochę czasu.

  

Wszystkim maturzystom życzymy udanej zabawy. Relację, galerię zdjęć i materiał wideo ze studniówki opublikujemy na kozienice24.pl   
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
fot.Damian Latos/Agencja Arpass
Mateusz Morawiecki premier Polskiego Rządu z wizytą w regionie radomskim. Spotkania odbędą się w Kozienic...
fot.archiwum
Już 18 lipca zostanie rozegrany 63. Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Dookoła Mazowsza". Tradycyjnie już na...
fot.pixabay.com
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach zatrzymali mężczyznę, który w ciągu kilku go...
W poniedziałek rozlosowano pary I rundy piłkarskiego Mirax Pucharu Polski. Mecze odbędą się 26 lipca. Prz...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook