Dzisiaj jest środa, 08 lipca 2020 r., 190 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Fabryka Domów Bogucin
Już niedługo rozpocznie się sezon studniówkowy. Gdzie i kiedy bawić się będą maturzyści?
Dodał: KamZap, 03-01-2019 12:25, odsłon: 2996
Pierwsza studniówka już 12 stycznia. Fot. archiwum/A©Arpass
Pierwsza studniówka już 12 stycznia. Fot. archiwum/A©Arpass

Pierwsza tegoroczna studniówka odbędzie się w sobotę 12 stycznia i tego dnia swój bal będzie miało około 80 uczniów z I LO w Kozienicach. Jak zawsze maturzyści z ZS-u, w sumie około 200 osób, bawić się będą w dwóch turach, 19 i 26 stycznia. Również 26 stycznia na studniówce zatańczy około 15 uczniów ze Szkoły Drzewnej w Garbatce-Letnisku.

W tym roku już po raz trzeci żadna studniówka nie odbędzie się w sali balowej elektrowni. Obie szkoły średnie z Kozienic postawiły na „Jagiellonkę” w Jedlni (gm. Pionki), a uczniowie z Garbatki wybrali Gnysiówkę.

 

Studniówki w tym roku odbędą się trzech turach. Pierwsza w sobotę 12 stycznia. Wtedy bawić się będzie około 80 uczniów z osobami towarzyszącymi z I LO oraz ich wychowawcy: Edyta Tarczyńska, Sylwia Milczarczyk i Małgorzata Kuśmierczyk-Balcerek.

 

Cztery klasy kozienickiego ZS-u: 3B, 3D, technikum gastronomiczne i elektryczne razem z wychowawcami: Hanną Boryczką, Agnieszką Maciąg, Małgorzatą Suchecką i Anną Spyrą swoją studniówkę będą mieli 19 stycznia, a tydzień później pozostałe klasy tej szkoły, czyli 3F, 3G technikum ekonomiczne i mechaniczne i ich wychowawcy: Marzena Marszałek, Katarzyna Sękulska, Iwona Kościug i Magdalena Jasiuk. W czasie obu tych terminów bawić się będzie w sumie około 200 uczniów zespołu wraz z osobami towarzyszącymi.

 

26 stycznia poloneza zatańczy również około 15 uczniów z osobami towarzyszącymi z Technikum Leśnego i Drzewnego w Garbatce.


Jak idą przygotowania?

Zarówno uczniowie LO jak i Zespołu przyznają, że sami jeszcze nie wiedzą jak przystrojone będą ich sale studniówkowe, będzie to dla nich miła niespodzianka.

Jak studniówka to polonez. – Wszyscy prężnie się przygotowujemy, nie odpuszczamy żadnej próby i mamy nadzieję, że wszystko wypadnie bardzo dobrze przed publicznością – mówił Czarek z LO. Mimo tego, że na pewno każdy przygotuje się do tańca jak najlepiej to stres jest. – Zawsze coś się może nie udać, ktoś się może pomylić, czy chociażby złamać się obcas – mówi Paulina z ZS-u.

 


 O studniówce rozmawialiśmy m.in. z uczniami I LO w Kozienicach. Fot. A©Arpass

 

Jakie kreacje będą rządziły?

Panie z Liceum nie poddają się żadnej modzie i każda założy to co przypadnie jej do gustu. Z kolei na studniówkach Zespołu Szkół możemy spodziewać się większej jednomyślności. – Myślę, że podobnie jak w tamtym roku będą dominowały uniwersalne kolory takie jak butelkowa zieleń i pudrowy róż – mówiła Paulina z Zespołu.

Wśród panów dominować będzie klasyka – garnitur i czerwona mucha. U maturzystów z zespołu dodatkowo mogą pojawić się poszetki.

 


O przygotowaniach do balu, kreacjach i polonezie opowiadali nam także maturzyści z kozienickiego Zespołu Szkół. 


Za sto dni matura

 

Czy na sto dni przed egzaminem dojrzałości maturzyści zaprzątają sobie nim głowę? Okazuje się, że tak. – Nie da się o tym nie myśleć, ponieważ każdy nauczyciel goni nas do nauki – mówiła Ania z LO.

Maturzyści, z którymi rozmawialiśmy życzą swoim kolegom i koleżankom udanej zabawy, żeby studniówkowa noc była wyjątkowa i niezapomniana, i oczywiście stu procent na maturze.

  

Nasza redakcja również życzy wszystkim maturzystom udanej zabawy. Relacje, galerie zdjęć i materiały wideo ze studniówek opublikujemy na kozienice24.pl  
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
fot.Damian Latos/Agencja Arpass
Mateusz Morawiecki premier Polskiego Rządu z wizytą w regionie radomskim. Spotkania odbędą się w Kozienic...
fot.archiwum
Już 18 lipca zostanie rozegrany 63. Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Dookoła Mazowsza". Tradycyjnie już na...
fot.pixabay.com
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach zatrzymali mężczyznę, który w ciągu kilku go...
W poniedziałek rozlosowano pary I rundy piłkarskiego Mirax Pucharu Polski. Mecze odbędą się 26 lipca. Prz...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook