Dzisiaj jest środa, 19 września 2018 r., 262 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Fabryka Domów Bogucin
Uczniowie Zespołu Szkół dowiedzieli się czym są stosunki międzynarodowe
Dodał: KamZap, 07-03-2018 23:00, odsłon: 910
fot. KZ
fot. KZ

W środę 7 marca uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach spotkali się z przedstawicielkami Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej, które opowiedziały czym są stosunki międzynarodowe oraz jakie ścieżki zawodowe są z nimi związane.

Z inicjatywy nauczycielki Wiedzy o społeczeństwie Agnieszki Fili-Sadurskiej uczniowie trzech klas licealnych o rozszerzeniu humanistycznym spotkali się z  Katarzyną Biersztańską-Żemek i Marią Jendą z RODM w Warszawie.

- Ośrodek Debaty Międzynarodowej jest to projekt ministerstwa spraw zagranicznych, który ma za zadanie promować priorytety polskiej polityki zagranicznej w regionie – wyjaśniała Konsultantka RODM w Warszawie Maria Jenda.

 W czasie wykładu młode osoby dowiedziały się co kryje się pod pojęciem stosunków międzynarodowych, poznali podstawowe pojęcia, terminy i historię tej dziedziny nauki oraz dlaczego ta gałąź wiedzy jest tak ważna w obecnym świecie.

Początki współczesnych stosunków międzynarodowych są ściśle związane z kilkoma bardzo ważnymi datami takimi jak: Pokój Westfalski, Kongres Wiedeński czy powstanie Ligii Narodów. Stosunki międzynarodowe łączą w sobie wiedzę z takich dziedzin jak: historia, prawo, socjologia i zajmują się badaniem zależności między państwami i procesów, które kształtują nasz świat. O tych nie łatwych, dla początkujących osób, zagadnieniach opowiadała Katarzyna Biersztańska-Żemek – Polka pochodząca z Litwy, która jest doktorantką na wydziale nauk politycznych i studiów międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego.

 Ta ponadprogramowa lekcja z pewnością jest cennym doświadczeniem dla młodych ludzi, które stoją przed wyborem drogi życiowej, ale wiedzą już, że swoją ścieżkę kariery chcą związać z naukami humanistycznymi.  
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Muzeum Regionalne w Kozienicach im. prof. Tomasza Mikockiego zaprasza do udziału w warsztatach edukacyjny...
Fot. Komenda Wojewódzka Policji
Policjanci z Sekcji Poszukiwań i Identyfikacji Osób KWP zs. w Radomiu podtrzymują dobrą passę. Roz...
Umowę o dofinansowanie projektu podpisali Rafał Rajkowski członek zarządu województwa mazowieckiego (z prawej) oraz Jarosław Pawlik dyrektor szpitala w Kozienicach (w środku). Z lewej Andrzej Jung, starosta kozienicki. Fot. Urząd Marszałkowski
Dobre wiadomości dla mieszkańców powiatu kozienickiego i okolic. Już niebawem do szpitala w Kozien...
Fot. Kamil Zapora/A©Arpass
W poniedziałek 17 września odbył się IV diecezjalny dzień modlitwy o Beatyfikację sługi bożej Matki Kazim...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook