Dzisiaj jest sobota, 17 listopada 2018 r., 321 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Fabryka Domów Bogucin
Uczniowie z Francji znowu odwiedzili Kozienice. Za nami III edycja Polsko-Francuskiej Wymiany Młodzieży Kozienice-Lens
Dodał: KamZap, 20-04-2018 19:13, odsłon: 981
fot. Zespół Szkół nr 1 w Kozienicach
fot. Zespół Szkół nr 1 w Kozienicach

W niedzielę 15 kwietnia do Kozienic przybyła grupa 12 uczniów i 2 nauczycieli z Lycée général et technologique Auguste Béhal w Lens we wschodniej Francji. Zagraniczni goście przybyli do Kozienic na zaproszenie Zespołu Szkół nr im. Legionów Polskich w ramach realizowanego przez obie placówki III edycji Polsko-Francuskiej Wymiany Młodzieży. Wizyta w Polsce była dla nich czasem zarówno na pracę jak i na zwiedzanie naszego miasta oraz całego regionu.

W poniedziałek 16 kwietnia francuscy uczniowie zwiedzali miasto oraz uczestniczyli w spotkaniu z wiceburmistrzem Igorem Czerwińskim, który przedstawił informacje na temat historii i obecnej sytuacji Kozienic, odpowiedział także na pytania zadawane przez uczniów. Przynajmniej dwóch uczestników wymiany bardzo dobrze mówiło po polsku: jeden z opiekunów - Pascal Solarczyk i uczeń Kacper. W Lens około 10% mieszkańców ma polskie korzenie.

 

Francuscy goście przybyli do Kozienic na zaproszenie Zespołu Szkół nr im. Legionów Polskich w Kozienicach w ramach realizowanego przez obie placówki III edycji Polsko-Francuskiej Wymiany Młodzieży Kozienic-Lens. W programie ich pobytu w Polsce znalazły się wizyty w takich miastach jak: Lublin, Kazimierz Dolny, Warszawa oraz w rezerwacie Królewskie Źródła w Puszczy Kozienickiej. Uczniowie uczestniczyli też w wielu ciekawych zajęciach warsztatowych w Zespole Szkół, między innymi w warsztatach kulinarnych kuchni polskiej, tanecznych, językowych i muzycznych. Mimo tak krótkiego pobytu obserwując działania francuskiej młodzieży można było zaobserwować duże postępy w komunikacji językowej między uczniami z Polski i Francji.

Lycée général et technologique Auguste Béhal w Lens wspólnie z kozienickim Zespołem od 2012 roku przygotowała i przeprowadziła kilka europejskich projektów międzynarodowych. Ostatnim był trwający 3 lata Erasmus+ poświęcony matematyce - „Maths Together”. Zrealizowano 3 projekty wymiany młodzieży, w tym ten poświęcony Marii Skłodowskiej-Curie. Teraz istnieje szansa na otrzymanie dofinansowania najnowszego projektu Erasmus+ EU-PENU20, który może być wspólnie realizowany w latach 2018-2020. Natomiast niezależnie od jego powodzenia planowane są kolejne edycje polsko-francuskiej wymiany młodzieży między Zespołem Szkół i Liceum w Lens.

 


  
Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Fot. A©Arpass
W sobotę 17 listopada Energia Kozienice na własnym boisku rozegrała ostatni mecz rundy jesiennej. Przeciw...
Fot. A©Arpass
We wtorek 14 listopada w późnych godzinach wieczornych oberwała się cała balustrada balkonowa na j...
Fot. Mariusz Grotkowski
W czwartek 15 października Przewodniczący Gminnej Komisji Wyborczej w Garbatce-Letnisku Artur Rusinek wrę...
Fot. KKM
Już 9 grudnia Kozienicki Klub Motorowy organizuje 4. Rajd Enduro "Pogoń za bałwanem". Miłośnicy dwó...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook