Dzisiaj jest czwartek, 17 października 2019 r., 290 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | BLOGI | KULTURA | WIDEO | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ | PRZETARGI
Fabryka Domów Bogucin
Magiczna noc dla uczniów Zespołu Szkół. To już ostatnia tegoroczna studniówka
Dodał: KamZap, 26-01-2019 22:39, odsłon: 5733
Fot. A©Arpass
Fot. A©Arpass

W sobotę 26 stycznia w Centrum "Jagiellonka" w Jedlni bawiło się około stu maturzystów z czterech klas Zespołu Szkół nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach . Fantastyczna zabawa w gronie przyjaciół, tłumy na parkiecie i szaleństwo do białego rana. Tak ważnej dla nich nocy maturzyści nie mogli spędzić inaczej!

W sobotę swój bal mieli uczniowie czterech klas: 3F, 3G technikum ekonomiczne i mechaniczne i ich wychowawcy: Marzena Marszałek, Katarzyna Sękulska, Iwona Kościug i Magdalena Jasiuk. Była to już druga studniówka maturzyści z zespołu. Jak bawili się ich koledzy tydzień wcześniej możecie zobaczyć TUTAJ.

Choć studniówka zaczynała się o 19 to do „Jagiellonki” maturzyści przybyli dużo wcześniej. Był to czas na ostatnie przygotowania i pamiątkowe zdjęcia.

 


Tę chwilę trzeba było uwiecznić.

 

Studniówka zaczęła się oczywiście od poloneza, jednak żeby tradycji stała się zadość najpierw usłyszeliśmy inwokację z Pana Tadeusza. Podczas tańca obowiązywały specjalne stroje - u pań długie czarne suknie i czerwone szale, u panów czerwone muchy.Wiele tygodni przygotowań do poloneza przyniosły fantastyczny efekt.


Po polezie maturzyści usłyszeli wiele życzeń z okazji tej wyjątkowej dla nich nocy oraz słowa otuchy przed nadchodzącym egzaminem dojrzałości i rady na przyszłe dorosłe życie – Chciałbym, abyście osiągnęli sukcesy w życiu osobistym, naukowym, zawodowym i społecznym. Życzę wam także, aby wasze dorosłe życie wypełnione było sercem, uśmiechem, życzliwością i sympatią – mówił dyrektor Zespołu Szkół Ryszard Zając.

 

 

Dyrektor wzniósł toast za pomyślnie zdaną maturę.


- Życzę wam, aby dzisiejsza noc była pełna niezapomnianych przeżyć. Za sto dni czeka was egzamin dojrzałości, ale jestem przekonany, że nie macie się czego obawiać, ponieważ wasi nauczyciele dołożyli wszelkich starań, żeby wyniki matury były jak najlepsze – powiedział starosta kozienicki Andrzej Jung.

 

Na studniówce obecny był również wiceburmistrz Kozienic Mirosław Pułkowski, który przeczytał list od burmistrza Piotra Kozłowskiego, a także przekazał maturzystom kilka słów od siebie, w których życzył stu procent na maturze oraz samych dojrzałych decyzji w dorosłym życiu.

Natomiast list skierowany do maturzystów od marszałka senatu Stanisława Karczewskiego przeczytała jego asystentka Weronika Piwarska. Wręczyła ona także dyrektorowi szkoły prezent od marszałka.

 


Na znak wdzięczności za wspólne trzy lub cztery lata oraz trud włożony w naukę i wychowanie maturzyści wręczyli swoim nauczycielom kwiaty.

 

Później już przyszedł czas na wspaniałą zabawę do białego rana, do której zebranych zaprosił zespół Silver. Młodzieży nie trzeba było długo namawiać do wyjścia na parkiet. Zabawa zaczęła się z nutką nostalgii od walca z „Nocy i dni”. Później usłyszeliśmy kultową „Maturę” Czerwonych Gitar”, a następnie zespół zaserwował wszystkim znane i lubiane polskie przeboje ostatnich lat.

 

    

Skontaktuj się z autorem tekstu: KamZap
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
fot.Wikipedia
Zarybianie Zagożdżonki z udziałem przedstawicieli Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego W Warszaw...
O niemal 31% podrożał odbiór odpadów, a do 3,6 tys zł wzrosła dysproporcja między najtańszy...
fot.Biblioteka Publiczna Gminy Kozienice/FB
W Miejskiej Bibliotece Gminy Kozienice zakończył się projekt „Międzypokoleniowy most tradycji&rdquo...
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
Kilkanaście stopni ciepła, zachodzące powoli słońce, krótka rozgrzewka i oczywiście wejście do wod...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook