Dzisiaj jest poniedziałek, 03 sierpnia 2020 r., 216 dzień roku
0
0
0
WIADOMOŚCI | SPORT | OGŁOSZENIA | BAZA FIRM | KULTURA | ZAKUPY | GALERIA ZDJĘĆ
Nadużywanie tworzyw sztucznych i zagrożenia dla naszej planety. Cykl wykładów „What about Future?” w CKA
Dodał: MaG, 30-01-2020 20:07, odsłon: 1797
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass

W jaki sposób poprawnie segregować śmieci? Jak dbać o środowisko naturalne? Jakie są współczesne zagrożenia dla naszej planety? W czwartek, 30 stycznia, w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego odbyły się wykłady z cyklu „What about Future?”.  

Organizatorem wydarzenia byli uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Legionów Polskich, którzy realizują projekt ekologiczny na platformie „Zwolnieni z teorii”.

 

W czwartek 30 stycznia w Centrum Kulturalno Artystycznym w Kozienicach uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Legionów Polskich poprowadzili dwa wykłady, które dotyczyły współczesnych zagrożeń świata. Pierwszy z nich przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych w trakcie, którego była mowa m.in. o pożarach trawiących lasy tropikalne czy o migracjach klimatycznych.

 

 

Uczestnicy mogli dowiedzieć się również  jaki sposób, za pomocą małych i drobnych kroków możemy pomóc naszej planecie, która z każdym rokiem staje dużym wysypiskiem śmieci. W trakcie wykładu młodzi prelegenci przedstawiali również kilka sposobów na zmniejszenie używanego w codziennym życiu plastiku, segregacji odpadów lub jak w jaki sposób każdy z nas może oszczędzać wodę. Jedną z porad było używanie płóciennych toreb i biodegradowalnych worków na śmieci.

 

Wieczorny wykład był przeznaczony dla wszystkich mieszkańców Kozienic, miał formę otwartą, w których udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych: zastępca burmistrza Gminy Kozienice Mirosław Pułkowski,, naczelnik Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Kozienicach Igor Czerwiński, wicedyrektor Zespołu Szkół nr 1 Anna Gollasch oraz dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

 

W sposób bardzo przystępny omówione zostały najważniejsze problemy związane z segregacją śmieci czy zagrożeń związanych z użytkowaniem plastikowych opakowań jednorazowych. Podczas wykładu przeprowadzony został również quiz polegający na sprawdzeniu wiedzy z zakresu poprawności i znajomości poprawnej segregacji odpadów.

 

 

Uczestnicy spotkania mogli dowiedzieć się również, w jaki sposób można samemu wykonać proszek do prania, oczywiście w wersji ekologicznej. Na chętnych czekały specjalne próbki oraz przepisy na ten produkt. Tu także nie obyło się bez quizów z nagrodami, ufundowanymi przez partnerów projektu.

 

Czwartkowe wykłady odbyły się w ramach projektu  „What about future?” realizowanego na platformie „Zwolnieni z teorii” przez uczniów Zespołu Szkół nr 1 im. Legionów Polskich. Projekt ma na celu podniesienie świadomości społecznej, dotyczącej zanieczyszczenia środowiska oraz zagrożenia wynikającego z nadmiernej produkcji i wykorzystania tworzyw sztucznych.

 

Patronat honorowy nad akcją sprawują burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski oraz starosta powiatu kozienickiego Andrzej Jung. Partnerem wydarzenia jest m.in. Kozienicki Dom Kultury, który ufundował ekologiczne torby dla uczestników konkursów. Grupę projektową tworzą: Adam Gorzkowski, Oliwia Kocyk, Urszula Woźniak i Dominika Kudła.  
Skontaktuj się z autorem tekstu: MaG
Facebook
Google
Wykop
Zgłoś
Wyślij
Drukuj
Komentowanie dozwolone wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników portalu.
AKTUALNOŚCI
WSZYSTKIE +
Na zdjęciu zawodniczki ze zwycięskiej ekipy: (od lewej) Patrycja Przerwa, Aleksandra Kozłowska, Kasia szpera, Ala Morawska
W sobotę, 1 lipca na placu Jagiellońskim w Radomiu odbył się turniej w koszykówce 3x3 o tytuł mist...
Fot. ilustracja/pixabay.com
Uczniowie klas ósmych poznali wyniki sprawdzianu. Te wyniki są ważne, bo teraz uczniowie mogą zmie...
Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kozienicach przekazała kolejne informacje dotyczące koronaw...
Dziś obchodzimy 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. W całym kraju w godzinę "W" Polacy zatrzyma...

Kronika
Zobacz więcej

KONTO UŻYTKOWNIKA
WIĘCEJ +

Login:

Hasło:Ostatnie komentarze
Zobacz więcej
Gmina Kozienice
Zobacz więcej
Powiat Kozienicki
Zobacz więcej
Garbatka-Letnisko
Zobacz więcej
MCSW
Zobacz więcej
WszystkoBlisko - sklep internetowy
PRZEJDŹ DO GALERII +
SAMONLINE - SKLEP SPOŻYWCZY Z DARMOWĄ DOSTAWĄ
PRZEJDŹ DO SKLEPU +
NA GÓRĘ STRONY +
Nasze serwisy:
Kategorie:
Informacje:
Reklama:
Gazeta Kozienice24 to niezależne media elektroniczne w Kozienicach - jako jedyni całodobowo informujemy o wydarzeniach w mieście i regionie. Dzięki rzetelności i szybkości w przekazywaniu informacji oraz przynależności do grupy medialnej każdego dnia odwiedza nas wiele tysięcy czytelników.

Kontakt z działem reklamy:
E-mail: reklama@arpass.pl lub tel: 500-304-413
facebook